Zavrieť

Porady

Pri obhliadke ak ide o dobrovolnu drazbu som povinny vpustit dotycnych ludi?

Mohol by mi niekto povedat podla akeho zakona schvaleneho NRSR, ak je taky, pri dobrovonej drazbe(neviem preco sa vola dobrovolna, ked o ziadnu dobrovolnost nejde) majitel nehnutelnosti je povinny pri obhliadke vpustit na svoj pozemok dotycnych ludi? Nechysta sa v najblizsej dobe zmena zakona o dobrovolnych drazbach? Dakujem za odpoved
blaškova ide o dražbu dražobnou spoločnosťou na základe výkonu záložného práva alebo dražba na základe exekúcie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zo zákona sú povinné dve obhliadky draženej nehnuteľnosti.

    Všeobecné informácie o dražbách ako je postup a podmienky dražieb obsahuje zákon č. 527/2002 Z.z. o dobrovoľných dražbách.
    Marian Timar na zaklade akeho zakona som povinny spristupnit objekt ak ustava stanovuje ze obidlie je nedotknutelne? nieje povolene vstupit don bez suhlasu majitela
    buchač Nemudruj ....

    Na jednej strane spomínaš dobrovoľnú dražbu a na strane druhej sa oháňaš ústavou ...
    Predsa dobrovoľne predávaš a chceš sa vyhnúť rôznym nepríjemnostiam...a kupujúci predsa nebude kupovať mačku vo vreci ...či ???
    Ak by šlo o nedobrovoľnú dražbu , že by Ti nabehol exekútor do nehnuteľnosti , tak ústavu môžeš použiť iba na jeden účel ...
    Exekútor príde aj s policajtmi a máš vymalované ...

    Pri obhliadke ak ide o dobrovolnu drazbu som povinny vpustit dotycnych ludi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.