Zavrieť

Porady

výpočet mzdy - zamestnanec s minimálnou mzdou

Dobry den mam taku prosbu nerobi tu niekto z Vas v Olympe? potrebovala by som poradit:
ked ma pracovnik minim. mzdu nema platit preddavok na dan, ale mne ten preddavok vzdy odpocita, neviem prist na to kde mam chybu a tiez mi nepocita odvody na poistne pre zam-ca ale len pre zam-tela. Kde to ma byt nastavene tak aby to spravne pocitalo? v Personalistike-zrazky sa to zadava? alebo kde,,,???

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

    žena Oriešok
    sara-ke
    Dobry den mam taku prosbu nerobi tu niekto z Vas v Olympe? potrebovala by som poradit:
    ked ma pracovnik minim. mzdu nema platit preddavok na dan, ale mne ten preddavok vzdy odpocita, neviem prist na to kde mam chybu a tiez mi nepocita odvody na poistne pre zam-ca ale len pre zam-tela. Kde to ma byt nastavene tak aby to spravne pocitalo? v Personalistike-zrazky sa to zadava? alebo kde,,,???

    DAKUJEM
    Akú verziu OLYMPU máte v počítači. Robíte mzdy po prvý raz? Odvody by malo počítať automaticky bez zadávania, je to prednadstavené.

    asta je offline (nepripojený) asta

    asta
    Akýkoľvek problém s OLYMPOM riešim na 0417071041. Odpoveč je okamžitá. Pri zadávaní každého zamestnanca je potrebné prejsť všetkými záložkami v personalistike. To znamená : os. číslo, meno, priezvisko, pracovný pomer, osobné údaje, rodinné údaje ak si chce uplatniť DB tak práve v tejto záložke nahrám deti, ďalšie záložky pracovné údaje, mzdové údaje = veľmi dôležitá záložka. V nej sa typ PP prenesie z prac. zmluvy akú sme mu navolili v pravom hornom rohu, ďalej určiť pracovný kalendár, cez F7 zdravotnú poisťovňu- inakšie nepočíta odvody, zvoliť platovú triedu , zakliknuť typ pracovníka, prehlásenie o dani a odpočet nezdaniteľnej časti na zamestnanca ak podpísal vyhlásenie k dani. Ďalšia záložka zložky mzdy - pridaj vyberiem typ mzdy. Nakoniec navolím zrážky: str. lístky, šetrenie, výplata na účet.

    výpočet mzdy - zamestnanec s minimálnou mzdou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.