Zavrieť

Porady

Sociálny fond - povinnosť?!

Dobry den, hľadala som ale nenašla odpoveď na svoju otázku - viem že zákon stanovuje povinnosť vedenia Sociálneho fondu - ale čo s tým, ak majiteľ firmy pokladá jeho vedenie za neekonomické a jednoducho sa nevedie. Ja som sem prišla a neviem čo s tým. Či tlačiť majiteľa do tvorby SF - aspoň fiktívneho, alebo ho ďalej neviesť. Vraj nevedenie SF nie je trestné! Čo s tým?

Prosím poraďte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Zákon 152/1994 v znení neskorších predpisov platí pre všetkých. On ho netvorí vôbec, alebo iba nevedie na osobitnom účte?

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Comanche
    Dobry den, hľadala som ale nenašla odpoveď na svoju otázku - viem že zákon stanovuje povinnosť vedenia Sociálneho fondu - ale čo s tým, ak majiteľ firmy pokladá jeho vedenie za neekonomické a jednoducho sa nevedie. Ja som sem prišla a neviem čo s tým. Či tlačiť majiteľa do tvorby SF - aspoň fiktívneho, alebo ho ďalej neviesť. Vraj nevedenie SF nie je trestné! Čo s tým?

    Prosím poraďte!
    ak má firma zamestnancov, MUSÍ tvoriť SF. Nemusí mať na to ale založený účet v banke. Ja ho vediem účtovne, čerpanie je normálne buď z pokladne, alebo z BÚ.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    My to robime tak, ze kazdy mesiac vytlacim zostavu:tvorba socialneho fondu, dam to uctovnicke a ona uz podla toho urobi stravne tak aby to sedelo po kazdej stranke.Ale nevedieme ho na osobitnom ucte ani nic podobne.

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    A aký úrad kontroluje, či je SF tvorený? Lebo jedna moja známa v žiadnom prípade nie je ochotná to tvoriť.

    Comanche je offline (nepripojený) Comanche

    Comanche
    My ho skutočne NETVORIME! Asi dva roky mala firma len 1 zamestnanca - netvoril sa vobec a teraz ma so mnou 2 zamestnancov. Takze je to vraj neekonomické. Ved zamestnanec nedostaval ani stravne listky, nemame na čo z toho SF prispievat.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Timcsi
    A aký úrad kontroluje, či je SF tvorený? Lebo jedna moja známa v žiadnom prípade nie je ochotná to tvoriť.
    svojho času to mali daňováci, teraz neviem...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Neviem kto by to mal kontrolovať, ale za celý čas existencie SF to u mojich klientov nikto nekotroloval!

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Kontrola SF je asi tak ako pri ino, niekto si to vypýta a niekto sa na to vykašle.
    Jednoznačne však je povinnosť tvoriť SF aspoň účtovne . Povinnosť mať na to samostatný účet už nie je.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja som pocul ze treba si viest socialny fond na zvlast ucte mate o tom nejake info lebo neviem o tom ze by to nejaky zakon prikazoval, no prave som si nastudoval zakon o soc. fonde a tam v paragrafe 6 sa pise ze prostriedky fondu vedie zamestnavatel na osobitnom ucte...tak treba asi ten ucet....
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 22.07.05 at 14:04

    Sociálny fond - povinnosť?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.