Zavrieť

Porady

Vypratanie bytu po drazbe

Dobry den chcel by som sa opytat na postup...kupil som byt v dražbe,kedze sa majitel odmietol odstahovat a robil mi len same problemy tak som mu odpojil elektriku...zabralo to odstahoval sa...moja radost však netrvala dlho...odišiel nevedno kam, zamkol byt a neviem sa po nom dopatrat...do bytu vojst nemozem kedze by to bolo neopravnene vniknutie a on sam sa mi predtym vyhrazal, ze ak vojdem do bytu bez sudneho povolenia, tak ma uda ze som mu ukradol 10 000€...sudy su nekonecne, kedze samorejme sa odvolal, ze drazba je neplatna..uz vyše roka cakam,platim najom a hypoteku a riešenie v nedohladne....potreboval by som poradit co robit v takomto pripade..pravnik radi cakat na sudy ale mna to uz nebaví,kedze byvalý majitel robi sudne prietahy atd...existuje nejaka ina cesta ? Dakujem pekne
Naposledy upravil Mária27 : 03.12.15 at 12:54 Dôvod: pravopis
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Myslim ze ked prides k bytu ktory si vydrazil a najdes ho otvoreny ( nejaka svi..a rozkopala dvere) - je tvojou povinnostou ho zabezecit - napriklad opravit pokazeny zamok (nahodou mas pri sebe novy) pripadne v byte ostat pre pripad ak by sa páchatel chcel vrátit a kludne to aj oznamit prislusnym organom. Vstupit do bytu zo svedkami a najlepsie s video-zaznamom - spravit supis veci a ochranit ich tym - ze ich das do nejakeho skladu a oznam vyvesis pred dvere - kedze majitel veci sa tam nenachadza. ...... Život je svina. (Netreba zabudat ze v pripade akehokolvek obvinenia je vsetko otazkou dokazovania)

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Do bytu ako jeho vlastník vojsť môžte, najlepšie so svedkom. Vzhľadom na to, že prebieha súdne konanie o určenie neplatnosti dražby, by som však bol veľmi opatrný. O trpezlivosti by Vám mohli hovoriť vydražitelia, ktorí sa roky nemôžu dostať k užívaniu vydraženého majetku. Je to jednoducho riziko dobrovoľnej dražby (ak nešlo o exekučnú), ktorú aj pri najmenšom procesnom pochybení súd vyhlási za neplatnú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    117797 Dakujem pekne za radu...samozrejme svedkovia,kamerovy zaznam toto vsetko uz mam naplanovane..lenze ja samozrejme kedze ten byt je uz vyse pol roka prazdny chcem uzivat...jeho odvolanie je uplne bezpredmetne a hlupa z tym nema sancu vyhrat on sam mi povedal, ze tym odvolanim chce len ziskat čas...takze strach ze by som o ten byt prisiel nemam kedze jeho odvolanie je totalne hlupe...idu tu vsak o to ze nechodi na sudy ( sudne prietahy ) preto som sa tuto situaciu rozhodol riesit drasticky...vojst nezakonne do bytu a byvat tam...bojim sa len toho aby ma potom spatne nevystahovali ked uz bude byt aj prerobeny atd...lebo som tam vosiel nezakonne...
    ivka70 To sa ti kludne moze stat, ze ak sud rozhodne o neplatnosti drazby (aj ked z tvojho pohladu dovody mozu byt akokolvek hlupe, staci procesne pochybenie) ze ta z bytu vystahuju, bez nahrady toho, co do neho medzitym investujes
    Andrea.su Ako sa pripad pohol dalej?
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    tak ma uda ze som mu ukradol 10 000€

    Plané reči a krivé obvinenie k tomu.

    Vypratanie bytu po drazbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.