Zavrieť

Porady

Je študentom žiak, ktorý nezmaturoval a bude robiť opravnú maturitu? + jeho zamestnan

Prosím o radu:

Potrebujeme zamestnať chalana, ktorý v máji maturoval, ale nezmaturoval z nejakého predmetu. Teraz je doma s tým, že maturitu opakuje vo februári. Môžem ho považovať za študenta? Šéf ho chce zamestnať na pomocné stavebné práce - teraz vôbec neviem, na akú dohodu to môže byť.
Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Za sústavnú pripravu dieťaťa na budúce povolanie sa považuje aj obdobie po skončení posledného ročníka strednej školy do vykonania skúšky , ale najdlhšie do konca šk.roka v ktorom malo byť štúdium ukončené, vo vašom prípade do 31.8.2005. Od 1.9. 2005 už nie je nezaopatreným dieťaťom .Pekný deň.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ďakujem, Peťo. Takže to znamená, že s ním nemôžem uzavrieť Dohodu o brig.práci študenta? Môžem uzavrieť buď dohodu o vykonaní práce alebo prac.pomer? Teda aspoň tak to teraz chápem.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Myslim ze Ti skola ani nevystavi Potvrdenie o navsteve skoly, kedze defacto chalan uz skolu nenavstevuje.

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Dohoda o brigadnickej praci je obmedzena len 100 hod v kalendarnom roku, dohoda o vykonani prace je 300 hodin v kal. roku a odvodu su rovnake, teda len 0.8 % urazove poistenie. A okrem toho tyzdenne nesmie prekrocit 1/2 urceneho tyzdeneho pracovneho casu, a musi mat statut studenta, takze ja by som radsej aj studenta zamestnala na dohodu o vykonani prace.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Peťo
    Za sústavnú pripravu dieťaťa na budúce povolanie sa považuje aj obdobie po skončení posledného ročníka strednej školy do vykonania skúšky , ale najdlhšie do konca šk.roka v ktorom malo byť štúdium ukončené, vo vašom prípade do 31.8.2005. Od 1.9. 2005 už nie je nezaopatreným dieťaťom .Pekný deň.
    V akom zákone to nájdem?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    marmal
    Dohoda o brigadnickej praci je obmedzena len 100 hod v kalendarnom roku,............A okrem toho tyzdenne nesmie prekrocit 1/2 urceneho tyzdeneho pracovneho casu, a musi mat statut studenta, takze ja by som radsej aj studenta zamestnala na dohodu o vykonani prace.
    Kde je napisane, ze DoBPS je na max 100 hodin do roka???

    § 227 ods.1 ZP hovori: " DoBPS moze zamestnavatel uzatvorit s FO, ktora ma statut studenta, AJ KED PREDPOKLADANY ROZSAH NEPRESAHUJE 100 HODIN V KAL. ROKU."

    To znamena ze moze byt aj menej ako 100 hodin ale aj viac a podla toho isteho § ods. 2 tato dohoda nesmie presiahnut 1/2 urceneho tyzdenneho pr. casu.


    Je študentom žiak, ktorý nezmaturoval a bude robiť opravnú maturitu? + jeho zamestnan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.