Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a následne rizikové tehotenstvo

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? Od roku 1997 som zamestnaná v jednej spoločnosti. V roku 2009 som nastúpila na materskú dovolenku a následne na rodičovskú dovolenku, ktorá mi má končiť v 04/2012. Momentálne čakáme druhé bábetko a som zaradená do rizikovej poradne a lekár ma chcel vypísať na PN. Keďže som na rodičovskej dovolenke, neviem, či mám o tomto informovať zamestnávateľa alebo sociálnu poisťovňu a teda či mám poberať len rodičovský príspevok alebo mám nárok na vyplácanie PN. Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to, aby si mohla cerpat PN, by si sa musela vratit naspat do prace.
    O to musis pisomne zamestnavatela poziadat najneskor mesiac pred dnom navratu.
    Dohodni sa so svojim zamestnavatelom, ze sa vratis (aj skor, keb bude suhlasit) a ze si vycerpas dovolenku a vzapati nastupis na PN. A s tym bude suhlasit, tak do prace fyzicky vobec nenastupis. Prejdes s dovolenky na PN a z PN plynulo na matersku a potom rodicovsku.
    RP mozes cerpat aj nadalej do 3 rokov veku dietata.

    brcozv je offline (nepripojený) brcozv

    brcozv
    aha... ďakujem pekne...
    a ešte ak by som sa mohla spýtať... starú dovolenku som si nevyčerpala, takže o to by som požiadať mohla, potom by som nastúpila na PN, viete mi povedať z akej sumy by mi bola vypočítaná PNka a následne nová materská dovolenka? Bral by sa posledný príjem, ktorý som mala odrobený alebo predpokladaný, ktorý by som mala teraz, ak by som do zamestnania nastúpila?

    Rodičovská dovolenka a následne rizikové tehotenstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.