Zavrieť

Porady

Účtovník nespolupracuje - čo môžem robiť?

Už niekoľko rok mi vedie účtovnícka firma (s.r.o.) účtovníctvo. Na základe mojej nespokojnosti som sa rozhodol od 1.1. 2015 rozviazať spoluprácu a dať príležitosť inej firme.
Stalo sa však to, že účtovná firma, ktorá mala ešte spracovať účto za rok 2014 nespolupracuje, stále sa vyhovára a jednoducho nerieši veci. Nemám ešte ani podané DPH za 4Q/2014 (za čo bude určite pekná pokuta).
Všetky faktúry za spracovanie účtovníctva za rok 2014 sú dávno uhradené. Z mojej strany sú záväzky vyrovnané avšak nedostávam služby, ktoré som si zaplatil.

Aké mám možnosti? Viem podať nejaké trestné oznámenie alebo podnet na kontrolu alebo niečo?

Ďakujem veľmi pekne.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad doklady za rok 2014 zostali vo firme, alebo ti ich vrátili ?
Meldo123 Zatiaľ sú vo firme, keďže stále čakám na uzatvorenie účtovníctva.
Meldo123 Ak sa pýtaš preto, aby som ich dal zaúčtovať rovno niekomu inému tak to už nie je možné, nakoľko sa jedná o cca 7000 faktúr a znova to platiť sa mi fakt nechce.
veronikasad V prvom príspevku si písal, že si spoluprácu ukončil 1.1.2015. Zrejme ste sa ale zabudli dohodnúť kto urobí uzávierkové práce za rok 2014, alebo si to vo výpovedi nejako zle formuloval...
veronikasad Pokuta za nepodané DP DPH bude, dajte aspoň oznámenie o predlžení lehoty na podanie DP DzP PO, kým sa situácia vyrieši.
Meldo123 Ano asi som sa zle vyjadril. Spolupracu sme ukoncili k 31.12. 2014 avsak uctovnictvo za rok 2014 este mali spracovat. Od 1.1. 2015 uz spracuva uctovnictvo ina firma.

Odklad som samozrejme podal, nebudem riskovat. Ale nejake ine moznosti ma zaujimaju. Ved takato situacia sa urcite nestala mne prvy krat, nejak sa to musi dat riesit.?
veronikasad Ako máš vo výpovedi, resp. v zmluve "ošetrené" ukončenie spolupráce? Dohodli ste sa na ukončení predch.kal.roka písomne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... máš zmluvu s danou firmou? sú v nej uvedené práva a povinnosti zmluvých strán? sú definované sankcie za neplnenie zmluvných povinností? resp. spôsob ukončenia zmluvy?

    Účtovník nespolupracuje - čo môžem robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.