Zavrieť

Porady

Nazov ulice v liste vlastnictva

Zdravim, podal som na sud navrh na zapis s.r.o. do obchodneho registra a sidlo spolocnosti ma byt v byte, kde som vlastnikom. To bolo dokladovane vypisom z listu vlastnictva. Sud ziadost ale zamietol, pretoze na liste vlastnictva nie je uvedena ulica - je tam len supisne cislo objektu.

Je podla vas konanie sudu opravnene - je zo zakona povinnost uvadzat ulicu na liste vlastnictva? Ak by to bolo povinne a nie je to tam, tak chybu spravil kataster alebo developer? Bude sa to dat na katastri doplnit a rychlo podat na sud namietku proti rozhodnutiu s upravenym LV z katastra?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    EXACTOR s.r.o.
    Neviem v ktorej obci (resp. meste) má byť sídlo predmetnej spoločnosti, ale nie všetky obce majú ulice - ak sa obec nečlení na ulice, potom adresa sídla je daná len súpisným a orientačným číslom a názvom obce a ak súd odmietol vykonať zápis spoločnosti za takéhoto skutkového stavu, ide podľa môjho názoru o jeho pochybenie a proti takémuto rozhodnutiu treba podať námietky.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    sedimin Pozri príspevok
    Zdravim, podal som na sud navrh na zapis s.r.o. do obchodneho registra a sidlo spolocnosti ma byt v byte, kde som vlastnikom. To bolo dokladovane vypisom z listu vlastnictva. Sud ziadost ale zamietol, pretoze na liste vlastnictva nie je uvedena ulica - je tam len supisne cislo objektu.

    Je podla vas konanie sudu opravnene - je zo zakona povinnost uvadzat ulicu na liste vlastnictva? Ak by to bolo povinne a nie je to tam, tak chybu spravil kataster alebo developer? Bude sa to dat na katastri doplnit a rychlo podat na sud namietku proti rozhodnutiu s upravenym LV z katastra?


    Dakujem
    Urobil správne.
    Ani na jednom LV nie je uvedená ulica. Z uvedeného dôvodu sa vždy dokladá k LV aj Vyhlásenie, kde sa presne uvádza adresa sídla spoločnosti, ktorá sa zapisuje do OR ako sídlo spoločnosti. Vyhlásenie sa robí v súlade
    s § 4 ods. 5 vyhl.č. 25/2004 Z.z. k sídlu spoločnosti.

    LV Vám nik neupraví. Vyhlásenie ako píšem na 100 % je zaručená príloha námietok, aby Vám to v OR prešlo. Predpokladám, že v návrhu bolo sídlo kompletné. Resp. ak si dávate napríklad zapísať 113/25, a na LV je je iba 113, aj v takomto prípade sa to dá napraviť buď potvrdením o pridelení orientačného čísla z OÚ, alebo MsÚ, alebo taktiež vyhlásením.
    Ja takéto vyhlásenie prikladám k LV vždy.

    Ak je to len o tom, že adresa sídla nemá ulicu, už je vyššie napísané.


    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Economic Pozri príspevok
    Urobil správne.
    Ani na jednom LV nie je uvedená ulica. Z uvedeného dôvodu sa vždy dokladá k LV aj Vyhlásenie, kde sa presne uvádza adresa sídla spoločnosti, ktorá sa zapisuje do OR ako sídlo spoločnosti. Vyhlásenie sa robí v súlade
    s § 4 ods. 5 vyhl.č. 25/2004 Z.z. k sídlu spoločnosti.

    LV Vám nik neupraví. Vyhlásenie ako píšem na 100 % je zaručená príloha námietok, aby Vám to v OR prešlo. Predpokladám, že v návrhu bolo sídlo kompletné. Resp. ak si dávate napríklad zapísať 113/25, a na LV je je iba 113, aj v takomto prípade sa to dá napraviť buď potvrdením o pridelení orientačného čísla z OÚ, alebo MsÚ, alebo taktiež vyhlásením.
    Ja takéto vyhlásenie prikladám k LV vždy.

    Ak je to len o tom, že adresa sídla nemá ulicu, už je vyššie napísané.


    Nepíšeš pravdu v tom, že ani na jednom LV nieje uvedená ulica- ak má obec, mesto názvy ulíc,tak sú povačšinou uvedené na LV...
    ucetni_fantozzi
    takyto problem som uz riesil pri zapisovani s.r.o. aj ja - vtedy to nastastie bolo mozne dodatocne dolozit rozhodnutim obecneho uradu o prideleni orientacneho cisla, kde ulica a cislo boli uvedene.

    ci je ale akceptovatelnym riesenim cestne vyhlasenie navrhovatela - o tom by som mal pochybnosti. ved potom by navrhovatel mohol vyhlasit aj uplnu blbost a sud by to bol povinny zapisat?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    takyto problem som uz riesil pri zapisovani s.r.o. aj ja - vtedy to nastastie bolo mozne dodatocne dolozit rozhodnutim obecneho uradu o prideleni orientacneho cisla, kde ulica a cislo boli uvedene.

    ci je ale akceptovatelnym riesenim cestne vyhlasenie navrhovatela - o tom by som mal pochybnosti. ved potom by navrhovatel mohol vyhlasit aj uplnu blbost a sud by to bol povinny zapisat?


    Vyhláška 25/2004

    § 4 Odsek 5

    Ak sa navrhuje zapísať údaj, ktorý nevyplýva z inej prílohy k návrhu podľa § 2 sa priloží čestné vyhlásenie navrhovateľa, v ktorom je tento údaj uvedený. Podpis navrhovateľa musí byť úradne osvedčený.

    P.S. Takže to nebol môj výmysel. A okrem iného na všetkých registrových súdoch v rámci celej SR mi takéto čestné vyhlásenia spolu s doloženým LV bezproblémovo prechádzajú. Nik normálny úplnú blbosť nenapíše, alebo ak áno a ešte sa pod ňu podpíše a osvedčí na tom aj svoj podpis, tak podľa mňa je to potom totálny hlupák.


    Nazov ulice v liste vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.