Zavrieť

Porady

Prihlásenie do poistovne

Prosim Vas poradte, uz sa z toho nevyznam. Poistovnu mam Apollo, od 1.2.06 som zacala podnikat ako zivnostnik. Kam sa mam prihlasit? Podla mna by som mala sa prihlasit do Apolla ako firma - FO, lenze bola som u nas na pobocke, chceli odomna len ZL a ze to je vsetko. Ale ja ved musim nieco za seba odvadzat, nie? Som vsak popri tejto cinnosti zamestnana a zamestnavatel mi plati odvody. Nerozumiem tomu, prosim vas vysvetlite mi to. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    aj v pripade subehu - bol to moj pripad - je nutne platit ako zivnostnik=SZCO do ZP 966,- Sk,
    do SP az od 1.7.2007 podla DP FO za rok 2006. A preddavky do ZP musis platit do 8. dna nasledujuceho mesiaca, cize v tvojom pripade prvych 966,- Sk do 8.3.2006. A do 9.2.2006 - do 8 dni od vydania ZL - sa zaregistruj ako SZCO.
    Trvaj na tom, je to podla platneho zakon o ZP.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    A to posielam aj každý mesiac aj nejaké papiere ako preddavkovo alebo ako? Tá čiastka je asi pevne stanovená, lebo nemám mať z čoho VZ, však?

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Papiere neposielaš a tých 966,- Sk je zatial z minimálnej mzdy, t.j. 6900. Až od 1.7.2007 budeš platit podľa DP za rok2006.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    bredikova
    Papiere neposielaš a tých 966,- Sk je zatial z minimálnej mzdy, t.j. 6900. Až od 1.7.2007 budeš platit podľa DP za rok2006.
    Aha, takže ja sa len prihlásim do poistovne ako nový firemný subjekt a potom už len posielam každý mesiac tých 966 korún. Ďakujem Vám za rady

    Prihlásenie do poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.