Zavrieť

Porady

úhrada fa

Ahojte,môžete mi poradiť, v poslednom čase mám samé špecialitky:
Prijatá fa bola v CZK. Úhrada bola v eurách, ale MS3 to nevie nejako pochopiť alebo ja to zadávam zle, chce mi načítať kurz czk,ale potom mi to zle vyráta, keďže to bolo hradené v eurách a aj kurzový rozdiel mi dáva zlý, čo s tým? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Nepoznám síce tento program, ale v takýchto prípadoch je možné použiť tzv. substitučnú metódu, t.j., že si platbu v EUR prevedieš najprv na nejaký pomocný, pre tento účel založený účet a následne z neho v ekvivalentnej hodnote v CZK uhradíš faktúru. Treba dávať pozor, aby sa ten pomocný účet vynuloval v SKK hodnote. Možno, že Ti výjde v CZK nedoplatok alebo preplatok. Ten podľa jeho výšky poriešiš s dodávateľom.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ano, teiž mám vytvorené fiktívne pokladnice - v tomto prípade budeš potrebovať aj CZK aj na EUR

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Money vie robit aj krizove uhrady medzi dvoma cudzimi menami. Cize staci zadat v okne uhrady najprv uhradu v eurach. Potom prepisat uhradu v ceskych korunach. Dojde k vygenerovaniu interneho dokladu s kurzovym rozdielom.
    uhrada.jpg  

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Presne tá tabuľka sa mi zobrazovala, ale som nevedela, či je to dobre, ked mena bola prečiarknutá, ale potom mi neurobilo doklad na kurzový rozdiel a nejaké divné tie rozdiely vychádzali. dík skúsim to ešte raz.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Neviem, čo robím v tej úhrade zle, vytvorí mi už doklad na kurzový rozdiel, ale ked si pozriem úhradu fa prijatej tak tam mám -711,- Sk? Čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.