Zavrieť

Porady

začiatok s.r.o.

ahoj. potreboval by som sa poradiť...

zakladáme s.r.o. 2 osoby
otázka č.1
1 osoba - ja, som momentálne evidovaný na úrade práce a poberám podporu, a chcem sa spýtať či sa musím odhlásiť aj v prípade, že nebudem zamestnancom v s.r.o., ale iba konateľ a či bude s.r.o. za mňa platiť nejaké odvody?
otázka č.2
2 osoba - je SZCO a aj naďalej bude. Taktiež on nebude zamestnancom v novozaloženej s.r.o., ale bude vystupovať iba ako konateľ... Bude s.r.o. musieť za neho odvádzať nejaké odvody?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    bvirag Pozri príspevok
    ahoj. potreboval by som sa poradiť...

    zakladáme s.r.o. 2 osoby
    otázka č.1
    1 osoba - ja, som momentálne evidovaný na úrade práce a poberám podporu, a chcem sa spýtať či sa musím odhlásiť aj v prípade, že nebudem zamestnancom v s.r.o., ale iba konateľ a či bude s.r.o. za mňa platiť nejaké odvody? S úradom práce ti neporadím. Ale odvody nebude SRO odvádzať, pokiaľ nebudeš mať pracovný pomer. Maximálne potom budeš musieť odviesť zdravotné poistenie z odmeny na zisku.
    otázka č.2
    2 osoba - je SZCO a aj naďalej bude. Taktiež on nebude zamestnancom v novozaloženej s.r.o., ale bude vystupovať iba ako konateľ... Bude s.r.o. musieť za neho odvádzať nejaké odvody? Detto - žiadne odvody, pokiaľ nebude pracovný pomer. Iba z rozdeleného zisku ako odmeny konateľovi/spoločníkovi.

    ďakujem
    .

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    machinak Pozri príspevok
    .
    Z rozdeleného zisku alebo odmeny konateľovi ??? (to je predsa rozdiel)

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    myslím že z odmeny za výkon funkcie konateľa, - § 13 ods. 1 písm. a) zák. o verejnom zdravot. poistení

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    svetlik Pozri príspevok
    myslím že z odmeny za výkon funkcie konateľa, - § 13 ods. 1 písm. a) zák. o verejnom zdravot. poistení
    O.K... ale z rozdeleného zisku neplatí žiadne odvody...

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    podľa § 13 ods.1 písm. c) zák. o verejnom zdravotnom poistení vymeriavacím základom je aj podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva, ktorý nie je štatutárnym orgánom a nie je členom štatutárneho orgánu a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva.Keďže v tomto prípade ide o konateľov, teda o štatutýrny orgán, nie je splnená podmienka tohto ustanovenia ("ktorý nie je štatutárnym orgánom a nie je členom štatutárneho orgánu a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva.") a teda podiel na zisku sa do VZ pre účely zdravotného poistenia nezaráta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.