Zavrieť

Porady

nárok na odmeny

Ahojte
Ak zamestnanec pracuje na 12-stky má nárok podľa zákona na preplatený výkend,alebo ak je v pracovnom týždni sviatok a on má vtedy voľo má nárok na preplatený sviatok? Alebo ako. Poraďte mi pleas!!!!!SÚRNE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Nie som si istá, ale aspoň posuniem.
    Podľa mňa ak pracuje podľa dohodnutého pracovného kalendára a vo sviatok mu vychádza voľno nemá nárok na náhradu za sviatok.
    Ak by mu práca vyšla vo sviatok mal by dostať mzdu + príplatok za prácu vo sviatok.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ak má hodinovú mzdu, má nárok náhradu mzdy za sviatok. T.j., sviatok pripadne na jeho obvyklý pracovný deň.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    V ZP nie je uvedený povinný príplatok za prácu cez víkend, len vo sviatok a nadčas. Záleži na tom ako to máte dohodnuté v pracovnej zmluve, resp. kolektívnej zmluve.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    V ZP sú určené povinné príplatky len za prácu vo sviatok a nadčas, nie je tam stanovený povinný príplatok za prácu cez víkend. Záleží na tom ako to máte dojednané v pracovnej zmluve, resp. kolektívnej zmluve.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ospravedlňujem sa nejako mi zazmätkoval počítač, takže som to isté napísala 2 x.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.