Zavrieť

Porady

Pracovat na zivnost

Zdravim kazdeho,

od konca februara by som chcel ist pracovat na zivnost, avsak neviem otom skoro nic.
Co by ma zaujimalo:
Aku zivnost si spravit ak by som pracoval ako programator.
Ak nahodou stratim pracu mozem len tak zrusit zivnost? (som pocul ze iba po 2 rokoch sa da, ak skor ako 2 roky tak treba platit nejake poplatky)
Ako je to s tým sociálnym poistenim ktore sa plati iba po jednom roku, je to este tak??
Ako s uctovnictvom? staci 1x za rok pri danovom priznani? Treba zauctovat vystavenu fakturu ihned alebo staci pred danovim priznanim?

atd..

Vopred dakujem :-)
Naposledy upravil erikkubica : 10.01.13 at 06:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    erikkubica Pozri príspevok
    takt oltkoto som aj ja otom vedel, tolko sa namna nalepilo v škole (Študoval som obchod a podnikanie, ale živnosti sme brali stručne) moc som sa toho nenauči lstale osm programoval doma, som zošity ani neotvoril ..

    ale napriek tomu ďakujem za rýchlu reakciu. pozriem si tie stránky.
    ty si študoval obchod a podnikanie???? no zbohom..........
    Melnick Nebuď pŕhlivá kopretinka.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj, ak nevieš o tom skoro nič, skús najskôr napr.
    http://www.mojepodnikanie.sk/
    http://www.podnikam.sk/

    Vieš, čosi musíš vedieť, aspoň základ.
    A k tvojim otázkam:
    Aku zivnost si spravit ak by som pracoval ako programator. - ZBEHNI na ŽU, povedia ti a rovnu to tam založíš, ale až keď budeš aspoň základ vedieť, nie dnes.
    Ak nahodou stratim pracu mozem len tak zrusit zivnost? (som pocul ze iba po 2 rokoch sa da, ak skor ako 2 roky tak treba platit nejake poplatky) - zrušiť môžeš len tak a limity sú, ak si berieš dodtáciu od štátu - tak vtedy nemôžeš len tak, ale podľa zmluvy.
    Ako je to s tým sociálnym poistenim ktore sa plati iba po jednom roku, je to este tak?? - áno je, ale dočítaš sa na uvedených stránkach komplexne.
    Ako s uctovnictvom? staci 1x za rok pri danovom priznani? Treba zauctovat vystavenu fakturu ihned alebo staci pred danovim priznanim? - na účto si aspoň pre začiatok nájdi niekoho aspoň ako poradcu, účtovať by sa malo podľa zákona priebežne ale dá sa aj ročne. Ale tu je iných veľa vecí, o ktorých nemáš ani páru a sú za to pokuty a účtovník to vie.
    To je stručne ako sa dá, ale fakt študuj, oplatí sa.

    erikkubica je offline (nepripojený) erikkubica

    erikkubica
    takt oltkoto som aj ja otom vedel, tolko sa namna nalepilo v škole (Študoval som obchod a podnikanie, ale živnosti sme brali stručne) moc som sa toho nenauči lstale osm programoval doma, som zošity ani neotvoril ..

    ale napriek tomu ďakujem za rýchlu reakciu. pozriem si tie stránky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.