Zavrieť

Porady

Narok na podporu v nezamestnanosti: konatel bez odplaty+na rodicovskej+zamestnanec

Dobry den,

chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu, co mam spravit (ak nieco), aby mi vznikol narok na podporu v nezamestnanosti od 7/8/212.

6/8/12 mi konci rodicovska dovolenka. Pred nou som bola nepretrzite zamestnana, ale s tym, ze 1/6/09 som menila zamestnavatela a stala som sa zamestnankynou firmy, kde som spolukonatel bez naroku na odplatu.

Od 7/8/12 uz nebude mozne, aby som bola aj nadalej zamestnankynou tejto firmy a pracovny pomer bude ukonceny dohodou.

Musim sa zriect aj konatelstva bez naroku na odplatu, aby som mala narok na podporu?

Popri tom este pracujem na dohodu v inej firme. Tuto dohodu je mozne ale tiez ukoncit k 6/8/12, ak to bude z hladiska naroku na podporu v nezamestnanosti nevyhnutne.

Chcela by som Vas velmi pekne poprosit, ako mam postupovat, aby som neprisla o narok na podporu.

Vopred Vam velmi pekne dakujem za velku pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinusha je offline (nepripojený) Tinusha

    Tinusha
    Jej Veronika, prepac, ja som si vobec nevsimla, ze tu mam odpoved. Nie nie som spolocnikom. Dakujem, Tina

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tinusha Pozri príspevok
    Jej Veronika, prepac, ja som si vobec nevsimla, ze tu mam odpoved. Nie nie som spolocnikom. Dakujem, Tina
    Konatel nie je považovaný pre účely zákona o službách zamestnanosti za SZČO. Ak zamestnanie počas RD trvalo a máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v posledných 3 rokoch, máš nárok na dávku v nezamestnanosti.

    Narok na podporu v nezamestnanosti: konatel bez odplaty+na rodicovskej+zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.