Zavrieť

Porady

odpočet DPH bez faktúry, iba PPD

Dobry den,

dostala som PPD od sefovho advokata, ale nemam fakturu. Na PPD je vycislena aj DPH, mozeme to odpocitat aj bez faktury? Ze vraj on iny doklad nevystavuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    poisonkatka Pozri príspevok
    Dobry den,

    dostala som PPD od sefovho advokata, ale nemam fakturu. Na PPD je vycislena aj DPH, mozeme to odpocitat aj bez faktury? Ze vraj on iny doklad nevystavuje
    A splňa ten doklad náležitosti faktúry podľa zákona o dph?

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Tweety Pozri príspevok
    A splňa ten doklad náležitosti faktúry podľa zákona o dph?
    no chyba tam jeho aj nase IC DPH...na peciatke on nema ani ICO..takze asi nemozem odpocitat...

    Ella2 je offline (nepripojený) Ella2

    Ella2
    Treba asi požiadať o vystavenie faktúry. Náš advokát automaticky vystaví faktúru aj s pokladničným dokladom, ak platíme v hotovosti.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Ella2 Pozri príspevok
    Treba asi požiadať o vystavenie faktúry. Náš advokát automaticky vystaví faktúru aj s pokladničným dokladom, ak platíme v hotovosti.
    on vravel, ze faktury nevystavuje. iba PPD...:-(

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    poisonkatka Pozri príspevok
    on vravel, ze faktury nevystavuje. iba PPD...:-(
    Môže vystavovať aj PPD, ale ak ten doklad musí mať náležitosti faktúry podľa § 71 zákona o DPH - za predpokladu, že advokát je platiteľom DPH.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Mária.K. Pozri príspevok
    Môže vystavovať aj PPD, ale ak ten doklad musí mať náležitosti faktúry podľa § 71 zákona o DPH - za predpokladu, že advokát je platiteľom DPH.
    fajn, takze PPD obsahuje vsetko okrem nasho a jeho IC DPH...dam to tam, nedam to tam? chcem to dnes spravit...

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Všetko je tak, ako Ti písala Mária.K.

    Ak nemáš (jeho )IČ DPH , nevieš si ani overiť či je vôbec platiteľom.

    Neostáva Ti nič iné, iba
    ho kontaktovať (ak si chceš uplatniť),
    alebo neuplatniť,
    alebo podaš DDP k 12/09 (lebo v r.2010 si už nemôžeš uplatniť)

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    poisonkatka Pozri príspevok
    fajn, takze PPD obsahuje vsetko okrem nasho a jeho IC DPH...dam to tam, nedam to tam? chcem to dnes spravit...
    Nemáš právo doplňovať na doklad jeho IČ DPH a ani svoje. Doklad si musí doplniť sám.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Mária.K. Pozri príspevok
    Nemáš právo doplňovať na doklad jeho IČ DPH a ani svoje. Doklad si musí doplniť sám.
    To isté som hovorila aj ja mojej vedúcej, že nebudem doplňovať na dokladoch (PPD) naše IČDPH, pretože to tam má dopísať dodávateľ, aby to bolo "jeho rukou". Povedala mi, že čo sa mi stane, keď to tam budem dopisovať! Takže to tam "dopisujem", a som si vedomá, že pri prípadnej DK to asi neprejde. Ale "komu neni rady, tomu neni pomoci".

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    no kolegyna to tam dopisala a ked pojde sef za nim, tak ho poziada, nech nam to laskovo prepise...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    poisonkatka Pozri príspevok
    no chyba tam jeho aj nase IC DPH...na peciatke on nema ani ICO..takze asi nemozem odpocitat...
    Nie, nemôžeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.