Zavrieť

Porady

Paragraf $21 elektrotechnika

ahojte na skole som mal 4r elektrotechniku s maturitou ale skusky sme nemali iba klasicka maturita,v zamestnani by sa mi velmi zisiel paragraf$21 2r. prax som mal v r.2004-2005 tu viem zdokladovat ale co potrebujem na ziskanie tohto paragrafu?Aky zakon to riesi dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Osvedcenie aj tak treba aktualizovat kazdych 5 rokov, takze od roku 2005, aj keby si ho mal, uz nie je platne.
    Traba si najst vo svojom okoli kurz o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike, zucastnit sa ho, urobit testy a budes mat osvedcenie.

    priklad:
    Základný kurz o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike
    http://kurzy.education.sk/d-70292/za...echnike-kosice

    Kurz je určený pre pracovníkov, ktorí budú vykonávať funkciu elektrotechnikov.

    Podmienky účasti: pre § 21, § 22, § 23

    fotokópia dokladu o nadobudnutí najvyššieho odborného elektrotechnického vzdelania,
    potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti,
    potvrdenie o dĺžke odbornej praxe.

    Po úspešnom absolvovaní skúšok získajú účastníci osvedčenie o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike s celoslovenskou platnosťou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JohnCenaWWE dakujem to znamena ze musim ist zase na nejaku prax?lebo viem ze u nas kolega ktory ma tiez davno zo skoly tak mu to uznali ze mal ten paragraf a je starsi odomna,;proste na tej funckii moze byt len ten co ma paragraf ale mal paragraf tak teraz neviem ci to treba nejak obnovovat
    ivka70 Ved citaj, co tam pisu, prax ti uznaju, len potrebujes potvrdenie o nej.
    Kedze ty paragraf nemas, musis si ten kurz urobit, aj so skuskami.
    sosak Na par.21 nepotrebuješ dokladať prax.
    JohnCenaWWE diki,ok tak o tej praxi kde zohnam potvrdenie ako to vypisat aky zakon z roku?
    sosak Aby si pochopil : máš maturitu v elektrotechnickom odbore. Na osvedčenie elektrotechnik par. 21 potrebuješ osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie činnosti na vyhradenom technickom zariadení elektrickom pre stupne odbornej spôsobilosti podľa § 21. To znamená, že musíš si podať prihlášku na overenie odborných vedomostí a nemusíš dokladať prax. Na vyššie paragrafy 21, 22, 23 sa dokladá prax podľa najvyššieho dosiahnutého vzdelania.
    Overenie odborných vedomostí ti napísala @ ivka70.
    Dolu v linku si pozri tabuľku o odbornom vzdelaní a praxe.
    http://www.akademiaplus.sk/os_elektro1.htm
      zbaliť

    Paragraf $21 elektrotechnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.