Zavrieť

Porady

SMS Spam

Dnes mi prišla ako SMS nevžiadaná reklama, na ktorú som už raz reagoval odpoveďou - neželám si zasielanie reklamy. Znovu som na toto číslo zaslal SMS s texom: "Už raz som Vám písal, že si máte vymazať moje číslo zo zoznamu, ešte jedna reklamná SMS a budem to riešiť oficiálnou cestou!" O 5min mi ako naschvál prišla znovu tá istá reklamná SMS. AKo to mám dalej riešiť, respektíve, čo má obsahovať podanie na SOI, akou formou (e-mail? dopis?)a na aký kontakt najlepšie(e-mail, adresa)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    ak by si napísal z akého čísla Ti prišla SMS, poradáci by Ti skôr pomohli ako teraz, keď nikto nemá ani len "šajnu" o koho ide.
    Uvádzam komplet SMS aj s tel číslom : +421902208242: AKCIOVE POBYTY cez JATRNE PRAZDNINY na CHALUPE Bela-Kubikova. Po preposlani EMAILU vypracujem ponuku podla poctu noci/osob. S pozdravom UBYTOVATEL- Milan Kubik

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    nebol si ubytovany niekedy u dotycneho pána, resp. nezadal si svoje tel. cislo niekde do nejakej napr. ankety a tak podobne?
    mne sa podobna vec stala v tatrach... chodili slečny že bude nejaká súťaž, že potrebujú meno a emailovú adresu, že bude večer nejaké žrebovanie, a po čase mi začali chodiť mailom také upútavky ako Tebe. našťastie nikdy nepíšem svoje reálne tel. číslo...
    Nie, moje tel. č. má z www.bazos.sk, kde som v decembri 2011 zadal inzerát v zmysle: hladám ubytovanie v chate, pre 4 osoby na silvester 2011/12. Tento inzerát som vymazal ešte koncom decembra 2011. Od vtedy mi chodia od neho reklamné SMS, ktoré ma otravujú. Už raz som ho žiadal o ukončenie zasielania reklamných SMS(leto 2012). Bohužial. Pôvodnú SMS už nemám uloženú. Chvílu bola pauza (asi mal plno), ale znovu to začalo. Apropo, po zaslaní e-mail adresi (ako v sms píše o individuálnej kalkulácii) mi poslal iba odkaz na jeho web.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Hod to jeho tel. cislo k lakavemu inzeratu na nejakej "pikantnej" stranke, nech si aj on uzije otravovania

    Niektore telefony maju moznost zablokovat nechcene cisla na volania aj sms...mrk do manualu tvojho mobilu
    To je vštko OK(pobvil som sa na tej "pikantnej stránke"), ale chcel som mu to oplatiť nejak oficiálne, vzhladom na to že je tak drzí, že keď ho niekto žiada o nezasielanie reklami, tak to spraví ešte raz a naschvál.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kašli ty na SMS, ktorou "odpovedáš" - pošli mu ty na túto e-mail adresu chalupaukubika@atlas.sk ostrý a nekompromisný odkaz v duchu - ešte jedna nevyžiadaná SMS a bude to riešiť polícia.
    No a potom u svojho mobilného operátora upozorni na tento telefón, ktorý zasiela nevyžiadané a obťažujúce SMS. Odosielateš spadá pod T-com(T-Mobile).
    buchač ...alebo mu zahltiť mailovú schránku ...roboty ešte existujú
    Myslím, že keď nepomohla SMS v duchu, budem to riešiť oficiálnou cetou, tak e-mail ako píše MISOFT takisto nepomôže. Chcel som vedieť či nieje SMS spam nejak ošetrený zákonom ako e-mail spam a ako to podať ako podnet na SOI.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://tech.sme.sk/c/3200235/obtazuj...-nepomoze.html
    http://www.telekom.sk/biznis/telefon...myselneho-vol/
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...Template=Print
    Nevyžiadaná komunikácia

    Elektronickou poštou je akákoľvek textová, hlasová, zvuková či obrazová správa zaslaná prostredníctvom verejnej siete, ktorú možno uložiť v sieti alebo v koncovom zariadení príjemcu, kým ju príjemca nevyzdvihne.
    Na účely priameho marketingu je dovolené volanie, zasielanie faksimilných správ, správ elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom. Za súhlas sa považuje aj súhlas osoby, ktorú užívateľ splnomocnil na používanie svojho prístupu k sieti. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty na účely priameho marketingu, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže užívateľ zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ.
    Skúsil som mu poslať ešte e-mail s predmetom: "Sm ste to chcel" do ktorého som skopíroval text nájdený na www.porada.sk:

    V Slovenskej republike je nevyžiadaná pošta (spam) zakázaná zákonom č. 147/2001 Z. z. o reklame v platnom znení, podľa ktorého §3 ods.7 „sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy“. Podľa §3 ods.8 citovaného zákona „sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta“. Naviac podľa § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z.z. o elektronickom obchode v platnom znení poskytovateľ služieb nesmie doručovať informácie komerčnej komunikácie elektronickou poštou, ak si ich príjemca služby vopred nevyžiadal. Dozor nad dodržiavaním ustanovení zákona o reklame aj zákona o elektronickom obchode vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len SOI).
    Podľa § 62 ods.2 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách (s účinnosťou od 1.11.2011) na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ účastníkovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom, pričom tento súhlas musí byť preukázateľný. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Súčasne podľa § 62 ods.3 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách predchádzajúci súhlas príjemcu elektronickej pošty podľa vyššieuvedeného odseku 2 sa nevyžaduje ak ide o priamy marketing vlastných podobných tovarov a služieb osoby, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty tá istá osoba získala v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. Príjemcovi elektronickej pošty sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie kontaktných informácií v čase ich získavania a pri každej doručenej správe, ak také použitie predtým neodmietol. Je zakázané zasielanie správ, z ktorých nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže príjemca zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ a nabádanie k návšteve webového sídla v rozpore s osobitným predpisom.

    Uvidím aká bude reakcia. Dám vedieť. Ak žiadna v pondelok píšem na SOI.

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    predpokladam ze posielanie odpovedi cez sms nepomoze. Ak ich posiela hromadne tak cez nejaku branu a potom mu odpoved dorucena nie je. Preto by som doporucoval pouzit email. neviem aky je stav na Slovensku, ale nedavno som cital, ze v Cechach aj ked je na to urad a je to zakazane takmer ziadny spam nie je postihnuty. Trva to x mesiacov a nakoniec len malokto dostane pokutu.
    http://www.lupa.cz/clanky/cesti-spam...ystem-bezzuby/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.