Zavrieť

Porady

neplatič DPH!!pomocc

Mám otázku a ďakujem za každú odpoveď!!firma nie je platič DPH tak potom keď účtujem pokladničné doklady.....tak kam mám zadať sumu/mimo DPH/? nerozpisujem DPH iba sumu celkom však? pomoooc TIMI
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    Mám otázku a ďakujem za každú odpoveď!!firma nie je platič DPH tak potom keď účtujem pokladničné doklady.....tak kam mám zadať sumu/mimo DPH/? nerozpisujem DPH iba sumu celkom však? pomoooc TIMI
    Účtuješ sumu celkom. V programe treba zaškrtnúť, že firma nie je platiteľom DPH.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V prvom rade si vypni v nastaveniach - program - objaví sa Ti tabuľka a klikni na fajku platca DPH. Účtuješ to do kolonky mimo DPH.

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    a vedeli by ste poradiť? šég kúpil PC za 1SK a ktomu modem za 2500,-SK ako mám účtovať počítač? do nákladov 501 a mám ho aj zaradiť aj keď nespľňa limit? som z toho jeleň ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    a vedeli by ste poradiť? šég kúpil PC za 1SK a ktomu modem za 2500,-SK ako mám účtovať počítač? do nákladov 501 a mám ho aj zaradiť aj keď nespľňa limit? som z toho jeleň ďakujem
    Na 501 a do operatívnej evidencie tiež zapísať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    asi je to hlúpe ale čo je to operatívne???díky
    Klasická evidencia, kam sa zapisuje drobný majetok, ktorého hodnota je nižšia ako 30 tisíc, ale doba použiteľnosti viac ako 1 rok. Forma nie je zákonom daná. Ak budeš používať obyčajný školský zosit tak to bude pre teba operatívna evidencia.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    mám ho aj zaradiť ako majetok ale odpisovať sa nedá však?
    Ak vieš 1,- Sk rozložiť na 4 roky, a daňové odpisy zaokruhľovať na celé koruny, tak môžeš. Ale bokom srandu. Nie neodpisuješ.

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    díky pekne takže ten PC mám zapísať ako drobný hmotný majetok a spolu s tým modemom? dúfam že neobťažujem ale som tu nová tak každá dobrá rada sa mi zíde§§§ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    díky pekne takže ten PC mám zapísať ako drobný hmotný majetok a spolu s tým modemom? dúfam že neobťažujem ale som tu nová tak každá dobrá rada sa mi zíde§§§ďakujem
    Áno spolu s modemom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.