Zavrieť

Porady

susedovi psi

dobry den,

mohli by ste mi poradit v nasledujucej veci?

nastahoval sa vedla nas novy sused... ma asi 10 psov, ktori stale stekaju...stale stale stale... uz som si nakupila asi 100 parov stupli do usi, bez kt. nezaspim, ale aj tak ich je pocut..

najcastejsie su aktivni od 1 hodniny nocnej do cca 4 tej, a to som " s nimi" vzdy hore aj ja zial..

ako mam postupovat> kam to mam nahlasit? obecny urad, ci iny urad?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Občiansky zákonník 40/1964 novelizovaný k 4.11.2011 - §127, ods. 1) -
    § 127

    (1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
    Uplatni si svoje právo z tohto zákona podaním sťažnosti na nadmerný hluk hospodárskych a domácich zvierat na obecnom úrade - oficiálne. Budú to musieť riešiť.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no, okolo jednej hodiny v noci každý normálny pes šteká na mesiac..a ak ich je "asi" desať, je to pekný koncert...a ostatní susedia k tomu nič nehovoria?..nikomu to nevadí?..lebo mohla by si ich obehnúť a viac hlasov by malo silnejší účinok...
    ..len neviem, čo sa potom s tými psíkmi stane?..úradne im zakážu štekať, alebo ich majiteľ dá do útulku?..prekérna situácia

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ..len neviem, čo sa potom s tými psíkmi stane?..úradne im zakážu štekať, alebo ich majiteľ dá do útulku?..prekérna situácia
    Fľajster cez oči - neuvidia mesiac, nebudú štekať.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..softík, to asi sotva!..ale keby psíky na noc zatváral do domčekov, spali by a nesnorili po dvore,kde ich aj v noci má čo rozptyľovať a preto nespia a štekajú...ale to by bolo treba vychovať pána tých hafíkov...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mne raz jeden majiteľ psa povedal, že dobre vedený pes zbytočne nešteká - pokiaľ je aj pustený vo dvore, je ticho - šteká len vtedy, ak sa niekto priblíži k "pomyselnej" hranici a dáva výstrahu votrelcovi, alebo vtedy, keď sa bojí a štekotom sa "posmeľuje".

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    No a prve mozne riesenie - sadnut so susedom na pivo a zhodnotit vec - nepomohlo? Ci bolo zamerne obidene? Btw, jemu samemu nevadi stekot jeho psov v noci? Ja si myslim, ze by stacilo, aby ich na noc zatvaral a bolo by dobre mu to rozumne a bez invektiv navrhnut. ;-) Az potom by som prikrocila k dalsim rieseniam. Nie je dobre zbytocne jatrit susedske vztahy.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Začni ich likvidovať a začni od suseda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.