Zavrieť

Porady

Postup pre získanie príspevku z ÚP na samostatnú zárobkovú činnosť

Spĺňam všetky kritéria pre získanie príspevku z ÚP na samostatnú zárobkovú činnosť no neviem ako postupovať.

Plánovala som to nasledovne : získať príspevok, založiť živnosť, nájsť si obchodný priestor a s peniazmi z príspevku zaplatiť nájom + zariadiť predajňu. (neviem či je to takto správne)

V žiadosti o príspevok je ale potrebné uviesť miesto podnikania - prevádzkareň. Ako ju mám však zaplatiť ak ešte nemám fin. prostriedky? A čo ak mi príspevok neschvália? Bez príspevku sa totiž do podnikania radšej ani nepustím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    bez peňazí do podnikania? iba s peniazmi z príspevku? dievča, dievča... najprv si zarob, potom môžeš podnikať. bez peňazí to moc nejde (pardon, ide, ale na také "podnikanie" ti príspevok nedajú ) Bez väčšieho vstupného kapitálu môžeš poskytovať služby, napr. murárčina, masáže u klienta, tréner, stravovacie poradenstvo...

    A hlavne si nájdi voľné miesto na trhu - čo môžeš ponúknuť zákazníkom.

    edit: http://www.lmgtfy.com/?q=pr%C3%ADspevok+na+podnikanie
    hneď v prvom odkaze to máš pekne rozpísané. Všetko to budeš riešiť cez úrad práce, tak začni tam.
    Naposledy upravil jslancik : 08.01.14 at 14:00
    Gab1ka Nie doslova bez peňazí, ale väčšiu časť nákladov by mal pokryť ten príspevok, bez neho to už pôjde ťažšie..

    "bez peňazí to jednoducho nejde" , iní zas povedia " nedostatok peňazí nieje výhovorka" .. je to diskutabilné.

    Voľné miesto som už našla, nebudem rozpisovať aby mi to niekto nevyfúkol

    odpoveď na moju otázku som však nedostala
    jslancik odkaz som postol.
    nedostatok peňazí je diskutabilný. treba poznať svoje možnosti. ak potrebuješ 1000 eur, tak je to výhovoka. Prostriedok získania peňazí je ZAROBIŤ ICH. za 4 mesiace ich musíš ušetriť, aj keby čo bolo.

    Postup pre získanie príspevku z ÚP na samostatnú zárobkovú činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.