Zavrieť

Porady

konto "internet café" vo WinXP

Dá sa vo WinXP vytvoriť užívateľské konto, cez ktoré sa bude dať spustiť iba Internet Explorer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Toy M@ch!n3 Pozri príspevok
    Dá sa vo WinXP vytvoriť užívateľské konto, cez ktoré sa bude dať spustiť iba Internet Explorer?
    Skus Regino, alebo inu utilitku na zneviditelnenie inych funkcii.

    Toy M@ch!n3 je offline (nepripojený) Toy M@ch!n3

    Toy M@ch!n3
    A dajú sa nejak "zablokovať" všetky klávesové skratky a prístup do C:\Program Files, C:\WINDOWS, atď (aj po zadaní tejto cesty do panela Adresa v Internet Exploreri) ?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Myslis na to, aby ich nikto nevymazal, ci needitoval? Tusim cez volbu ak vytvaras konto, tak to nesmies nastavit ako admina.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    co tak konto "Guest"??? zapnut ho a vyskusat co vsetko sa tam da a co neda.....

    Toy M@ch!n3 je offline (nepripojený) Toy M@ch!n3

    Toy M@ch!n3
    duves Pozri príspevok
    Myslis na to, aby ich nikto nevymazal, ci needitoval? Tusim cez volbu ak vytvaras konto, tak to nesmies nastavit ako admina.
    A nedá sa úplne zablokovať prístup do týchto adresárov? (napr. aby sa cez toto konto nedali inštalovať programy do Program Files a aby sa nedali otvárať niektoré súbory v C:\WINDOWS okrem explorer.exe)

    A tie klávesové skratky sa nedajú nejak zablokovať?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Toy M@ch!n3 Pozri príspevok
    A nedá sa úplne zablokovať prístup do týchto adresárov? (napr. aby sa cez toto konto nedali inštalovať programy do Program Files a aby sa nedali otvárať niektoré súbory v C:\WINDOWS okrem explorer.exe)

    A tie klávesové skratky sa nedajú nejak zablokovať?
    To Guest konto by ti mohlo možno pomôcť - ale užívateľ aj tak uvidí súbory na disku. Ale zase nebude môcť inštalovať ani meniť konfiguráciu.

    Toy M@ch!n3 je offline (nepripojený) Toy M@ch!n3

    Toy M@ch!n3
    Ale cez konto Guest sa nedá spustiť Regino na zneviditelnenie funkcií.
    A ja chcem zablokovať v tom konte prístup ku všetkým súborom okrem pracovnej plochy a ponuky Štart (aj na lokálny disk-partition D:\)

    Neexistuje niečo lepšie ako Regino, aby sa cez to dali zneviditelniť všetky funkcie okrem Internet Explorera?

    Toy M@ch!n3 je offline (nepripojený) Toy M@ch!n3

    Toy M@ch!n3
    Nepoznáte lepší program ako Regino?
    Ja chcem v tom konte zablokovať klávesové skratky a prístup ku všetkým súborom okrem pracovnej plochy a ponky Štart (aj na disk D:), aby sa dal spustiť iba Internet Explorer.

    Toy M@ch!n3 je offline (nepripojený) Toy M@ch!n3

    Toy M@ch!n3
    A ešte som zistil, že ak vytvorím konto s obmedzeným prístupom alebo zapnem konto Guest,
    užívateľ v ňom nemôže meniť súbory v C:\WINDOWS, ale v podpriečinkoch môže. To znamená, že napr. môže vymazať celý obsah C:\WINDOWS\system32.
    Preto je lepšie zablokovať prístup k súborom a vypnúť klávesové skratky.

    Prosím, ak niekto pozná lepší program ako Regino, napíšte mi. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.