Zavrieť

Porady

Montáž a servis klimatizácií

Chcel by som spolu s priateľom ,začať podnikať v obore montáží a servisu klimatizačných zariadení. Zaujíma ma čo potrebujem spľňať na vydanie živnostenského listu resp.kde sa tieto informácie dozviem. Zatiaľ by sme chceli podnikať popri zamestnaní.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

canbo je offline (nepripojený) canbo

canbo
Remeselá živnosť:
SKUPINA 113 – Stavebníctvo ,
26 Inštalácia a opravy chladiarenských zariadení
charakteristika odboru
čiastkové súvisiace
činnosti

Inštalácia a opravy chladiarenských zariadení zahŕňa:
Inštalácia, opravy, revízie a skúšky chladiacich a mraziacich zariadení (chladničiek,mrazničiek, chladiacich skríň, chladiaceho nábytku, distribučných chladiacich zariadení /skrine, vitríny, boxy/),
výčapných stolov, chladiacich dopravných zariadení, doskových zmrazovačov.
Údržba chladiacich systémov podľa dokumentácie výrobcov. Montáž, servis, technické prehliadky a oprava klimatizačných zariadení (aj autoklimatizácii) a súvisiace stavebno technické práce.

Požadované vzdelanie

Elektrotechnika – kód 26
2680 2 03 – mechanik –
chladiacich zariadení
3697 4 – mechanik –
elektrotechnik
charakteristika odboru: Vzdelávanie a odborná príprava je zameraná na činnosti súvisiace
s montážou, zostavovaním a nastavovaním, údržbou a opravou častí a celkov príslušného zariadenia vrátane funkčnej kontroly mechanických a elektrických prvkov a celých zariadení. Je zameraný na vážiace zariadenia, na zdvíhacie zariadenia, na chladiace zariadenia,
na stroje a zariadenia, na elektrotechniku, na meracie prístroje ...,
alebo príbuzne odbory podľa nariadenia EK.....

To stačí na vydanie živnostenského listu. ale na výkon prác platia dalšie zákony a vyhlášky.


Z Á K O N 76
zo 6. februára 1998 o ochrane ozónovej vrstvy Zeme
a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní
(živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov.
§ 10 - Odborná spôsobilosť na nakladanie s látkami

VYHLÁŠKA
Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č. 283/1998 Z. z.
ktorou sa vykonáva zákon o ochrane ozónovej vrstvy Zeme
a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb.
o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

Je potrebné osvedčenie o odbornej spôsobilosti podľa tejto výhl. v rozsahu , o aký mate záujem.

A nakoniec prístrojové vybavenie.
Naposledy upravil canbo : 17.07.11 at 19:00
Donstava Chcem sa opýtať, či by sa to dalo aj bez požadovaného vzdelania.
Ďakujem
ivka70 Nedalo, a zaloz si samostatnu otazku ....

allek je offline (nepripojený) allek

allek
Pripájam sa k žiadosti , ako začať s touto formou podnikania.

vopred ďakujem..

allek je offline (nepripojený) allek

allek
Na koho, alebo akú inštitúciu sa mám obrátiť ak by som chcel absolvovať všetky tie školenia , aby som mohol vykonávať horeuvedenú činnosť.

Som vyučený mechanik silnoprúdových zariadení, žial túto profesiu už nevykonávam 20 rokov, posobím v celkom inej oblasti ( štátna správa ).

Za rady vopred ďakujem

canbo je offline (nepripojený) canbo

canbo
allek Pozri príspevok
Na koho, alebo akú inštitúciu sa mám obrátiť ak by som chcel absolvovať všetky tie školenia , aby som mohol vykonávať horeuvedenú činnosť.

Som vyučený mechanik silnoprúdových zariadení, žial túto profesiu už nevykonávam 20 rokov, posobím v celkom inej oblasti ( štátna správa ).

Za rady vopred ďakujem
Osvedčenie elektrikára vyhl.508/2009 pre samostatnú činnosť,zrejme v každom okresnom meste, na chladenie pri odborných školách , ktoré vyučujú odborné predmety chladenie /klimatizácia..,
snáď pomôže :http://www.szchkt.org/a/databaza/skusky

Montáž a servis klimatizácií

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.