Zavrieť

Porady

spoluucast-havarijne poistenie

Pred tromi mesiacmi do mna narazil vodic z vedlajsej cesty ktory sa nepozrel,bola policia,vina bola jednoznacne preukazana,moje auto bolo 1.5 rocne,on mal len zakonnu, mne v jeho poistovni pracovnicka odporucila ist cez moju havarijnu,/ze je nove auto a malo najazdene/ a ze poistovne si to medzi sebou vysporiadaju, servisu vystavia kryci list , ja zaplatim spoluucast, a tuto nasledne dostanem z jeho zakonnej. Teraz mi poslali z jeho poistovne list kde uvadzaju ze zo spoluucasti odratali amortizaciu podla nich 4/5 sumy a zaplatia mi 1/5 . Neviem ci je to v poriadku, kedze viem o troch pripadoch ked poistovna vyplatila uplne celu cast aj spoluucasti , dokonca jednemu na 5 rocnom aute /vsetko boli tiez pripady ked nehodu nezavinili,co myslim je spravne/. Ale pripada mi to ze poistovne maju na kazdeho iny meter.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    pocula som o tom, potvrdila mi to priamo poistovna AXA, ze spoluucast amortizuju,

    mala som dost poistnych udalosti, kde som mala plnenie z havarijneho poistenia a spoluucast mi stale poslali v plnej vyske z poistovni vinnika, islo o poistovne csob, otp, kooperativa, ceska a este nejake, uz si nepamatam,

    keby mne nevyplatili spoluucast v plnej vyske, po preskumani narokov by som to riesila pravnou cestou,

    raz mi allianz poslal plnenie vo velmi nizkej sume, s cim som nesuhlasila, okrem toho tam boli matematicke cary-mary s DPH, raz pripocitane, potom odpocitane, potom prepocitane, len nie normalne, (islo o sukromnu osobu),
    a amortizacia,
    tak sme si rok pisali, az to skoncilo na kopii pre kontrolny urad, a vtedy mi poistovna doplatila

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Ja som mal len raz skúsenosť, že mi jeden chlapák nedal prednosť a poisťovňa allianz mi škodu uhradila v plnej výške. Likvidádor povedal, že pri aute do 5 rokov amortizáciu neuplatňujú.

    dudy25 je offline (nepripojený) dudy25

    dudy25
    Takmer presne rovnaka situacia akurat moje auto ma 4 roky.Havarijna poistovna mi stanovila cenu,ktoru nesmie prekrocit oprava,dal som to opravit v autorizovanom servise a neprekrocil limit. Spoluucast som si vymahal od poistovne vinnika (AXA) a ti ma poslali do...." vyplateného poistného plnenia je vyššia ako skutočná škoda. Vzhľadom k týmto okolnostiam žiaľ zatiaľ nemôžme Vaše nároky odškodniť"

    A co teraz.......

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    NAm AXA pred 2 mesiacmi vyplatila celu spoluucast, akurat tam maju bordel a nevedeli najst doklady, urgovali smeto 4x, potom to vybavili za tyzden.
    Auto je 3- rocne, havarijna v Kooperative, 5000 Sk spolucast vyplatili do EURa .

    dudy25 je offline (nepripojený) dudy25

    dudy25
    No situacia je rovnaka aj 6 mesiacov po nehode, vyplatena spoluucast rovna 0 EUR.Takze som 200 EUR v minuse.Ak si niekto mysli,zeby mi s tym dokazal nejak pomoct,tak mi prosim napiste na dudy(zavinac)zoznam.sk

    spoluucast-havarijne poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.