Zavrieť

Porady

prechod z pracovnej zmluvy na dohodu o vykonani prace

Dobrý deň,

chcela by som sa opytat, ci mi niekto v tomto nevie poradit. Máme zamestnankynu s ktorou sme zaciatkom septembra uzatvorili pracovnu zmluvu na dobu neurcitu so skusobnou dobou3 mesiace. Teraz jej konci tato skusobna doba a po dohodne s danou zamestnankynou sme sa dohodli, ze ona s nami ukonci pracovny pomer v skusobnej dobe a my ju nasledne nato ( hned nasledujuci den ) dame na dohodu o pracovnej cinnosti ( viac to vyhovuje aj jej V par.72 ZP sa nepise o to, zeby to nebolo dovolene.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    a čo chceš poradiť? nepíšeš o veľkosti úväzku. Ak SKUTOČNE dodržíš maximálny rozsahu hodín pre Dohodu, tak nie je o čom. ak nedodržíš, tak sa zaradíš do dlhého radu podvodníkov, ktorí okrádajú poisťovne a zamestnankyňa aj samú seba.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lovesick nie som ziadnym podvodnikom a nikdy som nim ani nebola. Zamestnankyna z osobnych dovodov nemoze odpracovat cas, ktory ma dohodnuty v zmluve, tak sme sa dohodli ze by presla nadohodu o prac.cinnosti kde je rozsah prace max. 10 hod tyzdene ! Otazka znie: JE POVOLENE ZAKONOM UKONCIT JEDEN DEN PRAC.ZMLUVU V SKUSOBNEJ DOBE ( zamestnankynou ) A NASLEDUJUCI DEN JU ZAMESTNAT NA DOHODU O PRACOVNEJ CINNOSTI? Prac.zmluvu ma na dobu neurcitu uzatvorenu v mesiaci september. ...
    kn-alka áno, je to povolené
    lovesick Dakujem pekne za odpoved, to som potrebovala pocut
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    o prechod sa vo vzťahu k SP nejedná.
    treba ukončiť TPP, poslať dokumenty ako pri ukončení TPP, tiež ELDP
    poslať prihlášku k DPČ.

    prechod z pracovnej zmluvy na dohodu o vykonani prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.