Zavrieť

Porady

Poplatky sa odvoz odpadu - kratkodoby stanok

Zdravim,

dakujem.. prezistovala som zopar veci (poziadavky na hygienicke minimum obsahuju len niektore paragrafy zo zakonov) a v konecnom dosledku nesplname poziadavky na ambulantny predaj, cize budeme viest nas stanok ako kratkodoby. viete mi prosim poradit, ci pre hygienu staci v tomto pripade uviest, ze odpadky budeme odvazat priamo na zberne dvory alebo ich odhadzovat na miesta urcene (ak take su) organizatorom akcie (jarmoky, festivaly, atd..). stocne (kedze budeme mat malu zumpu priamo v aute) budeme odvadzat v sidle so suhlasom majitela sidla(sidlom je rodinny dom pisany na otca jedneho z konatelov firmy) alebo na miestach urcenych organizatorom akcie. dakujem za kazdu radu

povod. prispevok:
chcela by som sa informovat, ci ma niekto skusenosti s ambulantnym predajom. Ideme si otvorit mobilny stanok s predajom kavy a neviem, ci v takomto pripade je potrebne nahlasit aj odvoz odpadu. stanok bude prevadzkovat sro, ktora ma sidlo v inom okrese v rodinnom dome. kam, ak vobec prihlasit odpad? v mieste predaja, v mieste sidla sro, dokladovat pravidelny vyvoz do zbernych dvorov (v mieste prevadzky alebo v sidle sro)? dakujem
Naposledy upravil Lenka Demkova : 07.04.14 at 09:02 Dôvod: legislativa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Všetko riešia VZN príslušnej obce;jedná sa o poplatky za zaberanie verejného priestranstva a tiež poplatky za odpad.S nimi si dohodneš všetko,podľa toho ako majú zavedený aj separovaný zber (predpokladám,že sa budú používať plastové poháre).Sídlo sro nie je podstatné,platíš tam,kde prevádzkuješ ambulantný predaj.
    Tu som ti našla aj podmienky:
    http://www.podnikam.webnoviny.sk/man...ady-tipy/18862
    Naposledy upravil Peggynka : 14.03.14 at 06:59 Dôvod: Pridaný link
    Lenka Demkova dakujem za tip na web

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    súhlasím s Peggynkou
    poplatok pre právnické osoby sa vypočítavajú podľa vzorca - veľkosť nádoby na odpad x počet dní x sadzba, ktorú má správca dane vo svojom VZN
    takže je potrebné sa nahlásiť u správcu dane a on vystavuje "Rozhodnutie" - t.j. donedávna Platobný výmer" za odvoz KO

    Poplatky sa odvoz odpadu - kratkodoby stanok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.