Zavrieť

Porady

PN a živnosť.

Dobrý deň.
Som živnostníčka, ale zároveň aj zamestnankyňa.
Ako SZČO som za seba neodvádzala odvody. A Ako SZČO som mala v roku 2008 príjem 0.
Momentálne som na PN a chcela by som vedieť či mám nárok na nemocenské od sociálnej poisťovni ako zamestnankyňa?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    bea26 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Som živnostníčka, ale zároveň aj zamestnankyňa.
    Ako SZČO som za seba neodvádzala odvody. A Ako SZČO som mala v roku 2008 príjem 0.
    Momentálne som na PN a chcela by som vedieť či mám nárok na nemocenské od sociálnej poisťovni ako zamestnankyňa?

    Ďakujem
    Ako zamestnankyňa máš nárok na nemocenské. DPN treba odovzdať zamestnávateľovi.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bea26 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Som živnostníčka, ale zároveň aj zamestnankyňa.
    Ako SZČO som za seba neodvádzala odvody. A Ako SZČO som mala v roku 2008 príjem 0.
    Momentálne som na PN a chcela by som vedieť či mám nárok na nemocenské od sociálnej poisťovni ako zamestnankyňa?

    Ďakujem
    Samozrejme, od 11 dňa. Prvých 10 dní Ti zaplatí zamestnávateľ.

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Aj ja som si to myslela. A neviete mi poradiť, kedy tie dávky posielajú, nakoľko som vypísaná od 23.07.2009 a teraz by som už mala dostať dávku za mesiac august. Už je 22. september a ešte stále nič.
    A ešte by som chcela vedieť, ako to je s materskou a rodičovským príspevkom nakoľko som na rizikovom tehotenstve.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bea26 Pozri príspevok
    Aj ja som si to myslela. A neviete mi poradiť, kedy tie dávky posielajú, nakoľko som vypísaná od 23.07.2009 a teraz by som už mala dostať dávku za mesiac august. Už je 22. september a ešte stále nič.
    A ešte by som chcela vedieť, ako to je s materskou a rodičovským príspevkom nakoľko som na rizikovom tehotenstve.
    A poslal zamestnávateľ tvoje papiere na SP? SKús sa tam informovať. Mne PN chodila okolo 18teho v mesiaci.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    bea26 Pozri príspevok
    Aj ja som si to myslela. A neviete mi poradiť, kedy tie dávky posielajú, nakoľko som vypísaná od 23.07.2009 a teraz by som už mala dostať dávku za mesiac august. Už je 22. september a ešte stále nič.
    A ešte by som chcela vedieť, ako to je s materskou a rodičovským príspevkom nakoľko som na rizikovom tehotenstve.
    Prvých 10 kalendárnych dní Ti platí zamestnávateľ a tak tie si si našla vo výplate. Od 2.8. Ti platí sociálka. U nás likvidujú dávky k 4. dňu v mesiaci a ktoré do vtedy nemajú, likvidujú zase k 15. v mesiaci. Záleží, kedy Ti zamestnávateľ DPN odovzdal na sociálku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bea26 Pozri príspevok
    Zamestnávateľ poslal na 100% lebo som si to podávala sama.
    Odovzdala si na SP aj tzv.prechodku - Potvrdenie o trvaní DPN k 31.8.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.