Zavrieť

Porady

Ako sa môže štátny zamestnanec poistiť pre prípad, že svojmu zamestnávateľovi spôsobí škodu?

Dobrý deň,

moja polovička je štátnym zamestnancom a k náplni jej práce patria aj rozhodnutia o udelení finančných sankcií. Hoci jej závery nesú v konečnom dôsledku podpis ešte ďalších dvoch nadriadených osôb, zaujímalo by ma, či existuje nejaká forma poistenia napríklad pre prípad, že sankcionovaný subjekt sa odvolá, súd mu dá za pravdu a ona bude tou osobou, od ktorej by zamestnávateľ vymáhal takto spôsobenú škodu.

Zatiaľ som našiel napr. produkt poisťovne Allianz (http://www.allianzsp.sk/poistenie-zo...estanavatelovi), nie som si však istý, že je to to, čo hľadáme. Mätie ma predovšetkým formulácia, podľa ktorej sú predmetom poistenia škody "zavinené porušením pracovných povinností", čo asi nie je tento prípad. Ak totiž štátny orgán (regulátor) odôvodní sankciu konkrétnymi ustanoveniami nejakého zákona a súd mu neskôr nedá za pravdu, nie som si istý, či by to bolo možné kvalifikovať ako porušenie pracovných povinností.

Vopred veľmi pekne ďakujem za každú dobre mienenú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako sa môže štátny zamestnanec poistiť pre prípad, že svojmu zamestnávateľovi spôsobí škodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.