Zavrieť

Porady

Prevod vlastníctva bytu

Pred mesiacom som odkupil svoj druzstevny byt do osobneho vlastnictva. Teraz by som ho chcel prenechat svojej partnerke. Ako na to? Darovat? alebo predat za symbolicke euro? Ako je to s danou a ake su dalsie pripadne poplatky s tym spojene?
Uz len upresnim. Byvame inde, nechystam sa touto tranzakciou riesit svoje citove zalezitosti. Ide len o vymenu bytou s detmi.
Dakujem
Naposledy upravil Hosu : 21.04.15 at 04:44 Dôvod: Upresnujem
kopretinka a keď sa rozídete.....tak čo potom,ako ho budeš od nej vymáhať?
Hosu Vsetko je zabezpecene. Priputal som ju k radiatoru To bol zart.
Ide len o vymenu bytov s detmi. Byvame inde. Asi som to mal upresnit uz v dotaze. Kazdy ma tu reraz ide zachrnovat. Takze klidek pohoda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak chceš darovať - tak daruj (darovacia zmluva), ak chceš predať - tak predaj (kúpna zmluva - tá jednourová je divná, keď už, tak by som dala aspoň trošku reálnu cenu.).
    na katastri sú poplatky rovnaké, za overenie podpisu tiež.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžete to riešiť zámennou zmluvou presne tak, ako to v skutočnosti je.
    Kabaka123 múdro... aké jednoduché...

    http://www.porada.sk/t60437-zamenna-...yt-za-byt.html

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ach jaj.... Hosu - zapni mozog.... len teraz si sa stal majiteľom majetku, čo má veľkú hodnotu. A TY to chceš "darovať" partnerke/priateľke.... Predpovedám potom toto:
    Daruješ jej ho darovacou zmluvou, prebehne zápis na katastri. Partnerka dostane LV - bude šťastnou majiteľkou - a TY budeš bez majetku, budeš jej zavadzať v rozlete (veď má majetok a čo s takým, čo nič nemá .... ) - takže ako majiteľka ŤA z toho bytu VYKÁŽE na ulicu.....a s TEBOU skončí......FINITO!


    Takže - ani neuvažuj o tom, že jej niečo daruješ, alebo za €uro predáš - píliš si pod sebou konár!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R je to jeho rozhodnutie ... je svojprávny
    Hosu Je to ok. Byvame inde. Ide len o vymenu bytov s detmi. Stary pan sa nezblaznil. Ako som postavil otazku vo svojom dotaze tak to skutocne vizera trochu divne. Moja chyba. Aj tak dakujem.
    Hosu Hosu (Dnes 08:02) Je to ok. Byvame inde. Ide len o vymenu bytov s detmi. Stary pan sa nezblaznil. Ako som postavil otazku vo svojom dotaze tak to skutocne vizera trochu divne. Moja chyba. Aj tak dakujem.
    misoft V budúcnosti píš jasne a zrozumiteľne....
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ty kupis byt, chces ho darovat a obavas sa o nejake smiesne poplatky...?
    Co ta k tomu vedie? Zadrz kym je cas!
    Hosu Ide o vymenu bytov s detmi. Neboj stary pan sa nezblaznil

    Prevod vlastníctva bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.