Zavrieť

Porady

technik bozp

ahojte. ako je to vlastne? môžem ako technik BOZP robiť technika BOZP na poľnohospodárskom družstve? alebo to musí robiť jedine autorizovaný technik BOZP? a ako je to so školením zamestnancov ohľadom BOZP? ďakujem
vypracoval som pre jedno PD dokumentáciu aj som ľudí preškolil, ale IP skonštatoval, že nie som ABT a nemám vzorový projekt, tak nemôže,m ani školiť, ani robiť pre nich BT.
Naposledy upravil pupkin : 27.04.14 at 11:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ako technik BOZP by si mal ovladat zakon 124/2006

    pozri § 22 a prilohu 1
    -------------------------
    pupkin (Dnes 22:03) ale ako mám chápať §21, ods. 8 zákona 124/2006?
    -------------------------

    (8) Bezpečnostnotechnickú službu alebo pracovnú zdravotnú službu môže dodávateľským spôsobom vykonávať len fyzická osoba, ktorá je podnikateľom, alebo právnická osoba, ak majú na výkon bezpečnostnotechnickej služby oprávnenie vydané Národným inšpektorátom práce a na výkon pracovnej zdravotnej služby oprávnenie vydané Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ďalej len „úrad verejného zdravotníctva“).

    Fyzická osoba, ktorá je podnikateľom a nie je zamestnávateľom, je oprávnená osobne vykonávať bezpečnostnotechnickú službu dodávateľským spôsobombez tohto oprávnenia, ak je bezpečnostným technikom alebo autorizovaným bezpečnostným technikom.

    ----------
    "vypracoval som pre jedno PD dokumentáciu aj som ľudí preškolil, ale IP skonštatoval, že nie som ABT a nemám vzorový projekt, tak nemôže,m ani školiť, ani robiť pre nich BT. "

    Mne pride, ze zakon si ani necital, ci?
    §22
    (3) Úlohy bezpečnostnotechnickej služby vykonáva bezpečnostný technik a u zamestnávateľa, ktorého kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1, samostatne vykonáva autorizovaný bezpečnostný technik. Bezpečnostný technik môže vykonávať odborné úlohy u zamestnávateľa, ktorého kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1, len pod dozorom autorizovaného bezpečnostného technika.
    Naposledy upravil avalik : 27.04.14 at 21:02
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pupkin ďakujem za radu. učím sa. na vzdelávaní technikov nám všetko nepovedali.
    pupkin ale ako mám chápať §21, ods. 8 zákona 124/2006?
    pupkin Fyzická
    osoba, ktorá je podnikateľom a nie je zamestnávateľom, je oprávnená osobne vykonávať
    bezpečnostnotechnickú sluţbu dodávateľským spôsobom bez tohto oprávnenia, ak je
    bezpečnostným technikom alebo autorizovaným bezpečnostným technikom.
    misoft Čo je na tom nepochopiteľné? FO - živnostník, ktorý robí sám (nemá iných zamestnancov).
    avalik doplnila som odpoved
    pupkin no len taká maličkosť, že som živnostník, ktorý platí odvody a dane a inšpektor to ignoroval. aj školenie zamestnancov by som mohol robiť iba ak by mi vydala povolenie NIPka.
    avalik aky inspektor, kedy a co ignoroval? ... zivnostnik je siroky pojem mas viazanu zivnost na BT?
    pupkin no mám viazanú živnosť na BT a to ignoroval inšpektor práce.
    avalik vrrrrrr z teba to ide ako z chlpatej deky - ved napis konkretne co sa stalo - ale hore do otazky, nie do komentarov
    avalik doplnila som odpoved
    willma avalik obdivujem trpezlivosť a pre zadávateľa - buď rád že si neprišiel o osvedčenie - treba si poriadne preštudovať zákon o BOZP, predpokladám, nakoľko máš v profile, že si učiteľ, tak vieš čítať s porozumením - ako živnostník potrebuješ projekt na výchovu a vzdelávanie schválený NIP a ostatné Ti už lopatovala avalik. V zákone je uvedené čo si môžeš dovoliť ako BT a čo nie a na čo už musí byť ABT. Vďaka takým ako Ty majú potom problém ostatní, ktorí sa vo svojej práci vyznajú a nemienia to robiť za pánboh zaplať.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.