Zavrieť

Porady

Peniaze v Rakúsku

Moji rodičia pracujú v Rakúsku a sú rozvedení, ja som študentka na Slovensku. Chcem vedieť na čo všetko majú moji rodičia nárok. Teda aké peniaze môžu na mňa dostať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ak obaja pracujú v Rakúsku, jeden z rodičov - ten, s ktorým žiješ v spoločnej domácnosti má nárok na tzv. Familienbeihilfe (rodinné prídavky) vo výške 130,90 alebo 152,70 Eur (ak už máš viac ako 19 rokov) mesačne + tzv. Kinderabsetzbetrag vo výške 58,40 Eur mesačne - obidva príspevky sa vyplácajú spoločne až do dovŕšenie 24. roku dieťaťa, podmienkou je, že stredisko životných záujmov rodiča je v Rakúsku (musí sa tam zdržiavať viac ako pol roka) a dieťa s ním žije v spoločnej domácnosti a v prípade ak si popri štúdiu privyrába nesmie príjem dieťaťa prekročiť sumu 10 000 Eur. Ak rodičovi priznajú tieto dva príspevky a bude ich poberať viac ako pol roka v kalendárnom roku, môže si v rakúskom daňovom priznaní uplatniť tzv. Kinderfreibetrag (daňový bonus) a Alleinerzieherabsetzbetrag (príspevok osamelému rodičovi) - obidva príspevky znižujú daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.