Zavrieť

Porady

Sklad - zasoby - nakupna a predajna cena ako nato

DObry vecer prosim vas poradte v pohode program jazz start, som uplna zaciatocnicka a skusam demo. Mame firmu podvojne uctovnictvo, sklad mam viest sposobom A.
Firma nie je platcom DPH.

Ako spravne mam vypisat nakupnu a predajnu cenu.

DPH nakup tam davam 19 percent
DPH predaj tam davam 0 percent

nakupna s DPH - dam cenu aka je na fakture od dodavatela

predajna tu neviem ci s alebo bez DPH - tu ako vypocitat cenu, mam tam dat koncovu cenu za ktoru som tovar predala, kedze nie sme platci DPH?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    To či zadávaš cenu s DPH alebo bez DPH závisí od toho akú cenovú skupinu si zvolíš v agende Sklady/Predajné ceny. Agendy predajné ceny a cenové skupiny umožňujú vytvárať a upravovať cenové hladiný s určitým typom ceny (základná, zľava...), a s určitým spôsobom výpočtu (s DPH, bez DPH, zaokrúhľovanie,...). Takisto prikladám v prílohe obrázok, kde je v červenom rámčeku zvýraznené, kde si potom pri nahrávaní novej skladovej zásoby vyberieš danú cenovú skupinu a potom v druhom rámčeku je zvýraznené, že program podľa zvolenej cenovej skupiny ťa sám navedie, či máš nahrávať údaj s DPH alebo bez DPH. Ešte doplním postup. Najprv si vytvorím predajnú cenu a potom v agende Cenové skupiny zvolím predajnú cenu z ktorej sa má nová cenová skupina vytvoriť. Dúfam, že som to nedomotala veľmi....
    Naposledy upravil Ziarowka : 22.12.08 at 07:25
    skladyA.JPG  

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Dá sa v pohode nastaviť predajná cena na štyri desatinné miesta, mne to dáva len na dve desatinné.

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    AJKA12 Pozri príspevok
    prosim neviete nikto poradit
    zaujala ma poznámky, že firma nie je platcom DPH - tak v tom prípade tovar prijímaš na sklad v hodnote v akej si ho kúpila - teda aj s DPH - DPH vstupuje u Teba do ceny tovaru, kedže si neplatcom DPH a nemáš nárok si ju odpočítať....

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    DARJA22 Pozri príspevok
    Dá sa v pohode nastaviť predajná cena na štyri desatinné miesta, mne to dáva len na dve desatinné.
    Jednotková predajná cena môže byť na 4 desatinné miesta, v doklade sa potom vynásobí množstvom jednotiek a zaokrúhli na centy (2 miesta).

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Ahojte, prosím vie mi niekdo poradiť ako sa účtuje v pohode sklad spôsobom A? Ako postupovať? DF - 131/321 a dph dam do fa a potom kde nam predkontaciu 132/131 a vyskladnenie pri predaji 504/132 ?Dakujem

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    jopo.home Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vie mi niekdo poradiť ako sa účtuje v pohode sklad spôsobom A? Ako postupovať? DF - 131/321 a dph dam do fa a potom kde nam predkontaciu 132/131 a vyskladnenie pri predaji 504/132 ?Dakujem
    Na účtovanie skladu spôsobom A je možné si dokúpiť do Pohody modul SKA http://www.stormware.sk/pohoda/ska.aspx, potom bude možné zadávať predkontácie aj v príjemkách a výdajkách.

    V prípade, že príjemky a výdajky v Pohode nevystavujete, pokiaľ ide len o účtovanie, tak si na to môžete vystavovať Interné doklady.

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Môžem sa ešte spýtať ako vystavovať tie interné doklady? čo do nich dať a akú predkontáciu? Prijmem FA - 131/132, potom vystavim interný doklad prevzatie tovaru na sklad 132/131 v OC a potom vyskladnim tovar ako? Znova cez interné doklady? 504/132 ?

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Este som zabudla dodat ze vystavujeme aj prijemky ale vydajky nie to vystavujeme dodacie listy len k fa.

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Nemam pohodu SKA dokupenu preto neviem teraz co s tym prosim ak niekdo vie ako poradte mi prosim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.