Zavrieť

Porady

Štatistické zisťovanie pracovných síl 2024

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o informácie/radu - v schránke súkromnej domácnosti som si našla obálku od ŠÚ SR s oznámením, že moja domácnosť "bola zaradená pre rok 2024 náhodným výberom do Výberového zisťovania pracovných síl".

So štatistikou veru nemám najlepšie skúsenosti (ako firma sme sa pred mnohými rokmi do nej poctivo pustili a stali sme sa jej otrokmi s rôznymi typmi formulárov (priemyselné, mzdové, personálne, mesačné, štvrťročné, ročné ... mnohokrát xy otázky opakované/sumarizované, komplikované ako len sama štatistika svojimi otázkami dokáže byť - naproti tomu, ostatní známi podnikatelia nám s úsmevom na tvári dali vedieť, že akékoľvek tlačivo ŠÚ SR hodili do koša a nikdy nič s nimi už nemali spoločné).
Som povinná zniesť osobnú návštevu opytovateľky alebo som vôbec povinná vôbec sa zúčastniť tohto zisťovania (telefonicky, emailom)?
Máte niekto skúsenosti? Podľa informácií na výzve je ročne zaradených 10250 domácností do tohto zisťovania, no z mojich známych (ani z Googlu) sa nikto s niečím takým vôbec nestretol (väčšina pozná iba sčítanie obyvateľov, domov a bytov).
Ďakujem
marjankaj Ty nemáš kôš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    ivka70 Dnes 10:39 odstránil(a) z Porady

    Štatistické zisťovanie pracovných síl 2024

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.