Zavrieť

Porady

zvysenie vyzivneho

Dobry den,mam 12 rocnu dceru a moja byvala priatelka podala na sud navrh o zvysenie vyzivneho,doteraz som prispieval sumou 35 euro,kedze sa nachadzam v zahranici(cyprus) mysli si ze tu zarabam neskutocne peniaze,ale opak je pravdou,moj prijem je 500 euro v cistom tento stav trva asi rok,je tu problem s pracou tak zarobky isli velmi nizko,z tohto prijmu si musim platit ubytovanie aj stravu,obcas mam aj ine vydavky,som ochotny na dceru platit 80 az 100 eur mesacne,potreboval by som vediet ake mam sance na odsuhlasenie sudu v tejto sume,budem sa pokusat aj o mimosudnu dohodu ale nedavam tomu velku nadej pokial poznam povahu navrhovatelky,potreboval by som vediet ci by nebolo aj vhodnejsie zaobstarat si pravnika v tejto veci aby som sa nemusel na pripadne pojednavanie dostavit osobne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Z toho príjmu to vychádza tak ako píšeš cca 80-100 Eur, ale budeš musieť pravdepodobne vydokladovať papierovo potvrdenie o príjme resp.daňové priznanie. Na pojednávanie nemusíš ísť, stačí napísať, že súhlasíš aby sa rozhodovalo v Tvojej neprítomnosti. Právnika Ti určite netreba.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    uzo Pozri príspevok
    Dobry den,mam 12 rocnu dceru a moja byvala priatelka podala na sud navrh o zvysenie vyzivneho,doteraz som prispieval sumou 35 euro,kedze sa nachadzam v zahranici(cyprus) mysli si ze tu zarabam neskutocne peniaze,ale opak je pravdou,moj prijem je 500 euro v cistom tento stav trva asi rok,je tu problem s pracou tak zarobky isli velmi nizko,z tohto prijmu si musim platit ubytovanie aj stravu,obcas mam aj ine vydavky,som ochotny na dceru platit 80 az 100 eur mesacne,potreboval by som vediet ake mam sance na odsuhlasenie sudu v tejto sume,budem sa pokusat aj o mimosudnu dohodu ale nedavam tomu velku nadej pokial poznam povahu navrhovatelky,potreboval by som vediet ci by nebolo aj vhodnejsie zaobstarat si pravnika v tejto veci aby som sa nemusel na pripadne pojednavanie dostavit osobne..
    koľko požaduje navrhovateľka? a čím to odôvodňuje?
    35 € ? to sranduješ ? ja platím 160 € na 2 deti exmanželovi,ktorý je mimochodom podnikateľ....

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    gabrielag Pozri príspevok
    35 € ? to sranduješ ? ja platím 160 € na 2 deti exmanželovi,ktorý je mimochodom podnikateľ....
    su to predsa aj tvoje deti, no a co ze je podnikatel
    ja som len narážala na výšku výživného 35 € a to mám len o niečo vyšší plat...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    čo sa mi zdá veľmi, veľmi záhadné....aj na právnika má ,ale aby dal peniaze vlastnému dieťaťu to ich už potom akosi nemá.....vlastné potreby vie vyčísliť, ale napr. zabudol na dieťa???? na 12 ročnú dcéru, ktorá má potreby ????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.