Zavrieť

Porady

Do kedy si exekutor musi vymáhať dlh na nehnuteľnosti

Dobry deň. Potrebujem poradiť. Kamarát kúpil sro pred 5timi rokmi.nevedel že su tam dlhy ani byt na firme. Až kým som si nevybrala byt ktorý som chcela kúpiť a nezistila že je to na firmu čo ma kamarát.a k veci.a firmou za 5 rokov nerobil nič. Má tam zablokovanie od 4 exekútoroch a daňové. Bola som sa pýtať všetkých čo tam majú bomby aká čiastka.suma nieje vyššia ako byt.ale problém je v tom že ako zistím či sú to všetky dlhy. Tie dlhy sú ešte za predchadzajuceho majiteľa firmy. ide o to že neviem zistiť či su ďalší Exekutori o ktorých neviem. Kde by som mohla zistiť ďalšie exekúcie a aký postup má exekútor? Keď ma dlžník majetok tak exekútor si musí poistiť svoju pohľadávku nie? Je to už 5 rokov a aby sa nestalo že si pozícia 40tis na vyplatenie dlhov a medzi tým sa ukážu ďalšie. Ďakujem
misoft Rada: pokiaľ vieš, že sú na tých nehnuteľnostiach exekúcie - hoď ihneď spiatočku. Zabudni na tú nehnuteľnosť....pretože exekúcia sa prenesie na teba - pretože ty kúpiš nehnuteľnosť aj s dlhmi.
Ale ak tak veľmi ju chceš - predávajúci nech si najskôr dlhy vyrovná a tebe predáva čistú nehnuteľnosť (bez dlhov, vecných bremien, exekúcií).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Do kedy si exekutor musi vymáhať dlh na nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.