Zavrieť

Porady

Nezauctovane FA

Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou.Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba ,kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane,vadi to????? Nepodnikam v tejto oblasti,len som si rozsiril zivnost kvoli vlastnym potrebam.DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Milan Jašo
    Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou.Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba ,kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane,vadi to????? Nepodnikam v tejto oblasti,len som si rozsiril zivnost kvoli vlastnym potrebam.DAKUJEM

    Teraz sa Ti jedná o faktúry došlé , alebo odoslané?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovníctvo má byť úplné, takže ak sú faktúry na SZČO mali by sa do účtovníctva SZČO zahrnúť a aj vyšlé faktúry.
    Ja som predal len jeden pocitac kamaratovi ja som mu nevystavoval ziadnu FA a jeden som si kupil pre seba,to bolo vsetko.No a teraz co, treba to zauctovat??

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Milan Jašo
    Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou.Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba ,kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane,vadi to????? Nepodnikam v tejto oblasti,len som si rozsiril zivnost kvoli vlastnym potrebam.DAKUJEM
    Tento prípad mi pripomína debaty v iných témach.
    Išlo o nákup pomocou ŽL a teda akože na firmu, nakoľko tento nákup sa javil ako lacnejší. Malý rešerš príspevkov, kde padol súhlas s riešením:

    1. Nákup pre seba alebo pre kamaráta, "akože predaj" sebe alebo kamarátovi. Teda dod. faktúra za tovar, jej úhrada a následný predaj tovaru nezaúčtované . Ani výdaj, ani príjem.
    2. Nákup pre zamestnanca, kamaráta alebo pre seba, predaj zamestnancovi, kamarátovi alebo sebe v nákupnej cene. Teda dod. faktúra , jej úhrada a následný predaj zaúčtované. Aj výdaj, aj príjem.

    Tak si teraz vyberte

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Milan Jašo
    Prosim poradte,som SZCO a v zivnosti mam okrem ineho aj obchodne zameranie s vypoctovou technikou. Z velkoobchodu som nakupil uz par veci na FA pre seba, kamaratov s tym ze som ich predal za velkoobchodne ceny.Tieto Fa ale nemam nikde uctovane, vadi to?
    Ak by sme to brali z doslovného znenia Vašej otázky, tak to vadí. Prečo? Boli ste nakupovať aj preto, lebo ste mali potencionálneho zákazníka. Vybavili ste si na tú oblasť živnosť, kúpili ste a predali.

    Mám za to, že toto je typický príklad riadnej obchodnej transakcie, avšak vo vašom prípade NEZDOKLADOVANEJ.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Paula
    Tento prípad mi pripomína debaty v iných témach.
    Išlo o nákup pomocou ŽL a teda akože na firmu, nakoľko tento nákup sa javil ako lacnejší. Malý rešerš príspevkov, kde padol súhlas s riešením:

    1. Nákup pre seba alebo pre kamaráta, "akože predaj" sebe alebo kamarátovi. Teda dod. faktúra za tovar, jej úhrada a následný predaj tovaru nezaúčtované . Ani výdaj, ani príjem.
    2. Nákup pre zamestnanca, kamaráta alebo pre seba, predaj zamestnancovi, kamarátovi alebo sebe v nákupnej cene. Teda dod. faktúra , jej úhrada a následný predaj zaúčtované. Aj výdaj, aj príjem.


    Tak si teraz vyberte
    nuž názory sú jednak rôzne... a jednak sa vyvíjajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.