Zavrieť

Porady

Čudná reakcia za parkovanie

Ahojte,
stala sa mi taka divná vec. Zaparkovala som na ceste v meste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia, ale asi 1/2 auta mi zaberala cestu vchodu do brany. Vsimla som si to, ale som vedela, ze o 10 min odtial odidem. Ostala som v nemom uzase, ked som sa vracala k autu. Pristihla som majitela rod. domu, ktoremu som trochu zavadzala, ako mi nejakou kolomazou natiera predne sklo na aute. Ked som prisla blizsie, vynadal mi a vosiel do domu. Kedze som sa ponahlala, okno som ako-tak umyla a odisla som. To, ze dotycny sa zachoval nanajvys cudne a primitivne, o tom nepochybujem. Chcela by som sa len opytat, ako je to s parkovanim na ceste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia a je tam vchod, alebo vjazd do domu?
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No nemalo by sa tam stat, aj ked tam nieje nic napisane (niekde je na branach napisane, neparkovat vjazd, alebo vyjazd a pod...) ale ked je raz clovek debil, tak si nepomozes (myslim toho s kolomazou)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Poznám tento problém z opačnej strany
Oproti domu máme obchod,veľa vodičov z pohodlnosti nechá auto nám pred bránou,namiesto aby zatiahli na parkovisko.
Denne je to množstvo áut, a vodič každý po upozornení povie to čo Ty. Ja zachvíľu odchádzam. Len 10 minút...
Ver, že to ide riadne na nervy ! Neustály bordel pred dverami, neustály hrmot motorov ,neustále plieskanie dverami. Nehovoriac o tom, že sa často nemôžeme dostať do dverí . Pár krát sa dokonca stalo,že chlapi močili na bránu,krytí od cesty svojim autom.

Policajti nám povedali, vraj im máme zakaždým zavolať, vraj pred bránou (vchodom) je stáť zakázané, lebo auto blokuje vchod.

Možno by vedel povedať aj niekto, kto má čerstvejšie spomienky na skúšky v autoškole
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Po správnosti si mal na teba počkať nie hneď zdrhnúť keď ťa videl a situáciu riešiť spolu s tebou s upozornením ,nech sa to už viac krát nestane..alebo mohol zavolať odťahovku..v každom prípade nemal právo urobiť to čo urobil, preto že ho môžeš teraz ty obviniť za poškodzovanie cudzieho majetku...
Naposledy upravil piggos : 01.05.09 at 21:09
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Fero11 Pozri príspevok
No nemalo by sa tam stat, aj ked tam nieje nic napisane (niekde je na branach napisane, neparkovat vjazd, alebo vyjazd a pod...) ale ked je raz clovek debil, tak si nepomozes (myslim toho s kolomazou)
Je to fakt , hlavne z toho dôvodu , aby mohli sanitky , hasiči ...bez problémov vojsť alebo vyjsť z objektu .

Niektoré mestá to aj uvádzajú vo svojich VZ nariadeniach .
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ano, mate pravdu, nezvyknem takto parkovat, bola to fakt mimoriadna situacia. Ale nechapem, kolko zlomyselnosti, zakernosti a bezcitnosti je v niektorych ludoch. Ale to asi ja nevyriesim. Skusim si teda z VZN-ka zistit, ako to teda riesi mesto, ked to neriesia dopravaci zakazovymi znackami. Uz len zo zaujimavosti. A zatial dakujem za podporu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

wegamizi Pozri príspevok
Ahojte,
stala sa mi taka divná vec. Zaparkovala som na ceste v meste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia, ale asi 1/2 auta mi zaberala cestu vchodu do brany. Vsimla som si to, ale som vedela, ze o 10 min odtial odidem. Ostala som v nemom uzase, ked som sa vracala k autu. Pristihla som majitela rod. domu, ktoremu som trochu zavadzala, ako mi nejakou kolomazou natiera predne sklo na aute. Ked som prisla blizsie, vynadal mi a vosiel do domu. Kedze som sa ponahlala, okno som ako-tak umyla a odisla som. To, ze dotycny sa zachoval nanajvys cudne a primitivne, o tom nepochybujem. Chcela by som sa len opytat, ako je to s parkovanim na ceste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia a je tam vchod, alebo vjazd do domu?
V zmysle zákona o cestnej premávke č. 8/2009 § 25 sa nesmie stáť ani zastaviť pred bránou, výjazdom alebo parkoviskom:

(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť

a) ......

t) na mieste, kde by medzi vozidlom a najbližšou električkovou koľajnicou nezostal voľný jazdný pruh široký najmenej 3, 5 m,
u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.
1 0
akademik akademik

akademik je offline (nepripojený) akademik

Ja tiež bývam v rodinnom dome, pred ktorým nám často zastavujú autá a je problém vyjsť vlastným autom z brány. Ak sa vžiješ do situácie toho majiteľa, určite to nie je príjemné 10-krát denne niekoho upozorňovať, že pred bránou sa stáť nemá, prípadne beznádejne čakať, či to parkovanie je len na 10 minút (o tom si vedela ty, ale nie on) a hneď po uvoľnení miesta tam zase niekto zaparkuje - tiež len na 10 minút. Kolomažou som ešte autá nenatieral, ale lístočky so slušným upozornením som už párkrát zastrkoval. A neviem si predstaviť, ako by pred každou bránou, prípadne na bráne, bola značka. Je to skrátka tak, ako píše Chobot, pre vjazdami a výjazdami neparkovať.
Naposledy upravil akademik : 01.05.09 at 21:58
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
arizona Pozri príspevok
Poznám tento problém z opačnej strany
Oproti domu máme obchod,veľa vodičov z pohodlnosti nechá auto nám pred bránou,namiesto aby zatiahli na parkovisko.
Denne je to množstvo áut, a vodič každý po upozornení povie to čo Ty. Ja zachvíľu odchádzam. Len 10 minút...
Ver, že to ide riadne na nervy ! Neustály bordel pred dverami, neustály hrmot motorov ,neustále plieskanie dverami. Nehovoriac o tom, že sa často nemôžeme dostať do dverí . Pár krát sa dokonca stalo,že chlapi močili na bránu,krytí od cesty svojim autom.

Policajti nám povedali, vraj im máme zakaždým zavolať, vraj pred bránou (vchodom) je stáť zakázané, lebo auto blokuje vchod.
a v ktorom velkosklade kupujete KOLOMAZ...?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
A tebe by sa páčilo, keby Ti niekto zaparkoval vedľa auta tak, že by Ti blokoval dvere a toto by sa stávalo 10 krát za hodinu každý deň? Pravda je síce, že tá kolomaz je svojské riešenie, ale niekedy mám dojem, že by si to skutočne mnohí zaslúžili.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Fero11 Pozri príspevok
No nemalo by sa tam stat, aj ked tam nieje nic napisane (niekde je na branach napisane, neparkovat vjazd, alebo vyjazd a pod...) ale ked je raz clovek debil, tak si nepomozes (myslim toho s kolomazou)
"ale ked je raz clovek debil". A prečo je debil? Na koľko bodov spravila pani vodička skúšky, že nevie že pri parkovaní nesmie blokovať výjazd na cestu aj ked tam nie je značka. Je to priamo v zákone o premávke na komunikáciach, ktorý je Bibliou pre získanie vodičáku.

To je jedná vec. A druhá vec: čo tak ohľaduplnosť? Veď to je proti logike zablokovať niekomu cestu. Ako by sa to páčilo vodičke ak by vedľa nej zaparkovalo nákladné auto a začalo vykladať tovar. Zablokovali by ju (bez porušenia čohokoľvek) a povedali: veď len 10 minút postojíme a pôjdeme.

Myslím, že majiteľ kolomaže vyškolil našu pani vodičku lepšie ako 100 pokút za zlé parkovanie.

Nerobme veci preto, že nám to káže zákon, predpis..., ale budme ohľaduplní a ctime si právo iného.

Ešte odkaz pre pani vodičku. Je to Vaša vec, ale myslím, že ste dostali dobrú lekciu a keby sa stalo niečo také mne, tak sa určite nebudem akože sťažovať na porade.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Naopak... je fajn ked tu ludia pisu aj taketo veci, aspon sa trosku pobavime
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak sa spytam...... Moze byt clovek normalny, ked natrie niekomu predne skolo kolomazou ????
Ja mam napr suseda takeho debila, ze som zastal pred jeho branou (on nema auto, nemal a ani nikdy mat nebude, cez tu branu ide auto tak 2x do roka ked mu pride navsteva) a z nicoho nic prisiel papulovat, ze co si tam dovolujem stat.
Su vselijaky ludia, ale ujko s kolomazou, keby radsej investoval do malej tabulky (ZAKAZ PARKOVAT) a upevnil ju na branu. Lebo podla toho co spravil asi musel byt poriadne nas***y lebo mu tam parkuje denne x vozidiel a ak nie tak potom bol nas***y na nieco ine, ale potreboval si vybit zlost, tak to riesil tak ako to riesil (podla mna je magor)
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
A čo takto § 246 ods. 1 Trestného zákona?
Kto poškodí cudziu vec tým, že ju postrieka, pomaľuje, popíše farbou alebo inou látkou, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
Inak, tomu o čom sa tu píše sa v civilizovanom svete hovorí anarchia, jeden parkuje v rozpore so zákonom o premávke na pozemných komunikáciách, druhý berie spravodlivosť do vlastných rúk.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Vodička vedela, že zle parkuje a čo urobila? - chybu nenapravila
Ujko s kolomážou (neriešila by som to tak zákerne) udelil poriadnu lekciu nielen jej, ale aj ďalším (škoda že nie všetkým) tým, že to zverejnila.
Aj keď sused auto nemá, ešte to neznamená, že tam môžem parkovať. Náhoda je blbec a môže sa stať, že potrebuje sanitku, alebo niekoho čaká. Mne sa už niekoľkokrát stalo, že vodič ktorý nemal kde zaparkovať prišiel sa opýtať, či môže. Slušnosť a ohľaduplnosť by mali byť vlastnosti, ktoré máme v sebe. To platí pre každeho.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Rozdiel medzi oboma skutkami je v tom, že parkovanie pred výjazdom z pozemku je iba priestupkom, kým to zatretie čelného skla kolomažou trestným činom! Ak by samozvaný sudca Lynch v podobe toho "akčného" uja narazil na poriadneho vychcálka, tak sa nedoplatí a ešte by ďakoval Bohu, ak by skončil iba s podmienkou. A ak niekto považuje trestný čin za poriadnu lekciu, tak potom amen tma.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Mas velmi subjektivnu reakciu, ale nevadi, nepochopil si vec. Nebudem na porade riesit charakterove vlastnosti ludi, to je kazdeho osobna vec. Chcela som len poradit. Vidim ale, ze niektori z vas by si s dedkom o tej kolomazi radi podiskutovali.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Vlado.s Pozri príspevok
"ale ked je raz clovek debil". A prečo je debil? Na koľko bodov spravila pani vodička skúšky, že nevie že pri parkovaní nesmie blokovať výjazd na cestu aj ked tam nie je značka. Je to priamo v zákone o premávke na komunikáciach, ktorý je Bibliou pre získanie vodičáku.

To je jedná vec. A druhá vec: čo tak ohľaduplnosť? Veď to je proti logike zablokovať niekomu cestu. Ako by sa to páčilo vodičke ak by vedľa nej zaparkovalo nákladné auto a začalo vykladať tovar. Zablokovali by ju (bez porušenia čohokoľvek) a povedali: veď len 10 minút postojíme a pôjdeme.

Myslím, že majiteľ kolomaže vyškolil našu pani vodičku lepšie ako 100 pokút za zlé parkovanie.

Nerobme veci preto, že nám to káže zákon, predpis..., ale budme ohľaduplní a ctime si právo iného.

Ešte odkaz pre pani vodičku. Je to Vaša vec, ale myslím, že ste dostali dobrú lekciu a keby sa stalo niečo také mne, tak sa určite nebudem akože sťažovať na porade.
Dakujem za radu. Forma staznosti vyzera trochu inac. Prosila som len odpoved na otazku, ktoru som dostala. Ostatne nemusis riesit, nehas, co ta nepali.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kyblik Pozri príspevok
a v ktorom velkosklade kupujete KOLOMAZ...?
To ma nikdy nenapdlo, ničiť niekomu auto.
Ale keby sme mali kupovať "nejakú kolomaž", tak by sme asi museli nakupovať "sudové" balenie.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Excise Duty Pozri príspevok
Rozdiel medzi oboma skutkami je v tom, že parkovanie pred výjazdom z pozemku je iba priestupkom, kým to zatretie čelného skla kolomažou trestným činom! Ak by samozvaný sudca Lynch v podobe toho "akčného" uja narazil na poriadneho vychcálka, tak sa nedoplatí a ešte by ďakoval Bohu, ak by skončil iba s podmienkou. A ak niekto považuje trestný čin za poriadnu lekciu, tak potom amen tma.
Vystihnute do bodky , aj do pismenka. To je aj moj nazor. Niekedy zasnem nad zlomyselnostou niektorych ludi.
Keby dedko to riesil napr. tym listockom za stierac, tak este by som sa mu isla ospravedlnit a urcite by to malo pre mna " vychovnejsi " ucinok, ako jeho agresivna reakcia. To mi nehovori absolutne nic.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Dobre wegamizi spravila chybu a kto ich dnes nerobí???
Teraz už vie že tam nemala parkovať ...človek sa predsa učí na vlastných chybách..a keď je tu spomínaná tá ohľaduplnosť..aký už len bol ohľaduplný ten pán (magor) ako ho tu poniektorý nazvali...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať