Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a zamestnanie

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prosím o potvrdenie, resp. vyvrátenie mojích znalosti.

Matka, ktorej končí rodičovská dovolenka 27.01.2007 môže sa zamestnať od 01.08.2006 popri RD? Starostlivosť o deti (dvojíčky) bude riešiť v rámci rodiny (babka). Keď sa zamestná nepríde o rodičovský príspevok? Na prihlášky do SP a ZP je potrebné vyznačiť, že ide o matku na RD?

Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith
Prosím o potvrdenie, resp. vyvrátenie mojích znalosti.

Matka, ktorej končí rodičovská dovolenka 27.01.2007 môže sa zamestnať od 01.08.2006 popri RD? Starostlivosť o deti (dvojíčky) bude riešiť v rámci rodiny (babka). Keď sa zamestná nepríde o rodičovský príspevok? Na prihlášky do SP a ZP je potrebné vyznačiť, že ide o matku na RD?

Ďakujem.
Áno, môže sa zamestnanť, ukončí prerušenie poistenia- RD cez RLFO, nastúpi- začiatok poistenia cez RLFO.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže vlastne sa pošlú 2 RLFO, jeden na prerušenie - to má ona sama poslať? Nastupuje do ineho zamestnania, nie na pôvodné miesto. Druhé pošlem ja ako zamestnávateľ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže vlastne sa pošlú 2 RLFO, jeden na prerušenie - to má ona sama poslať? Nastupuje do ineho zamestnania, nie na pôvodné miesto. Druhé pošlem ja ako zamestnávateľ.
Jeden je ukončenie prerušenia. A druhý je začiatok poistenia. V tom, kto má poslať ten prvý neviem poradiť na 100%, pretože RLFO-prerušenie poslal zamestnávateľ, vychádza mi, že by mohla tak urobiť sama.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem za radu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A do zdravotnej poisťovni tiež musí nahlásiť zamestnanec prerušenie RD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith
A do zdravotnej poisťovni tiež musí nahlásiť zamestnanec prerušenie RD?
Každú zmenu, teda aj nástup na RD, ukončenie prerušenia RD, nástup do práce, výstup....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ospravedlňujem sa,že postupne tu pridávam otázky po jednom, len ma vždy postupne napadnú.
Tá matka musí nahlásiť nástup do zamestnania počas RD svojmu pôvodnému zamestnávateľovi alebo nie? Na pôvodné pracovisko už nenastúpi ani po ukončení RD.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith
Ospravedlňujem sa,že postupne tu pridávam otázky po jednom, len ma vždy postupne napadnú.
Tá matka musí nahlásiť nástup do zamestnania počas RD svojmu pôvodnému zamestnávateľovi alebo nie? Na pôvodné pracovisko už nenastúpi ani po ukončení RD.
AK chce u pôvodného zamestnávateľa ukončiť PP, tak ho ukončí, oni ju odhlásia z poistení. A vybavia všetky ukončenia prerušenia, ukončenie poistenia-výstup.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tweety
Jeden je ukončenie prerušenia. A druhý je začiatok poistenia. V tom, kto má poslať ten prvý neviem poradiť na 100%, pretože RLFO-prerušenie poslal zamestnávateľ, vychádza mi, že by mohla tak urobiť sama.
V tom prvom zamestnaní neposiela nikto RL, tam to prerušenie naďalej "trvá", pretože tam je naďalej na RD. V druhom zamestnaní ju prihlásia na RL.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím Vás, keď mi pôjde zamestnankyňa na MD od 15.8., tak ja ako zamestnávateľ som povinný poslať do SP prerušenie poistenia. Niekto vravel, že aj ona sama musí ísť do SP, ale na čo, to neviem. Neviete k tomu niečo bližšie? Ďakujem.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Tweety Pozri príspevok
Každú zmenu, teda aj nástup na RD, ukončenie prerušenia RD, nástup do práce, výstup....
Prosím Vás, aký kód mám uviesť do zdravotnej poisťovne, keď zamestnankyňa ukončila rodičovskú dovolenku, ale rodičovský príspevok naďalej bude poberať, nakoľko dieťa nemá 3 roky a nebude v umiestnené v MŠ. Na tlačive je len kód 1.C. - fyzická osoba, ktorá poberá rodičovský príspevok.
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Uvedieš ukončenie K-, kódu pod ktorým si ju prihlásila.
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

Prosím o pomoc...zamestnankyna má u nás pracovný pomer na dobu neurčitú, teda už mala kym odišla na matersku pred dvoma rokmi...teda držali sme jej pracovné miesto počas materskej dovolenky, počas rodičovského a v auguste 2007 jej rodičovská dovolenka končí....od 1.1.2007 chcela nastúpiť, s tým že zrejme o rodičovský nepríde, lebo nedala dieta do štátnej školky...4 mesiace pracovala a teraz podala rozviazanie pracovného pomeru s tým, že sa vracia na materskú dovolenku, teda na rodičovskú...vraj niekde vyčítala, že ju musíme ihned pustit...že žiadna dvojmesačna vypovedná lehota...má pravdu? kde je takáto klauzula v zákone? dakujem za odpovede...
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Ak dáva výpoveď, tak to musí byť s výpovednou dobou. Ale môže urobiť tak, že od zajtra požiada o rodičovskú dovolenku, ktorej čerpanie jej musíte umožniť. Zároveň Vám dá výpoveď a od 1.6. jej plynie výpovedná doba. Po celý čas nemusí chodiť do práce, lebo je na rodičovskej dovolenke až do ukončenia pracovného pomeru.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

andrea123 Pozri príspevok
Prosím o pomoc...zamestnankyna má u nás pracovný pomer na dobu neurčitú, teda už mala kym odišla na matersku pred dvoma rokmi...teda držali sme jej pracovné miesto počas materskej dovolenky, počas rodičovského a v auguste 2007 jej rodičovská dovolenka končí....od 1.1.2007 chcela nastúpiť, s tým že zrejme o rodičovský nepríde, lebo nedala dieta do štátnej školky...4 mesiace pracovala a teraz podala rozviazanie pracovného pomeru s tým, že sa vracia na materskú dovolenku, teda na rodičovskú...vraj niekde vyčítala, že ju musíme ihned pustit...že žiadna dvojmesačna vypovedná lehota...má pravdu? kde je takáto klauzula v zákone? dakujem za odpovede...

§ 166 ods. 2 ZP
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

azuz Pozri príspevok
Ak dáva výpoveď, tak to musí byť s výpovednou dobou. Ale môže urobiť tak, že od zajtra požiada o rodičovskú dovolenku, ktorej čerpanie jej musíte umožniť. Zároveň Vám dá výpoveď a od 1.6. jej plynie výpovedná doba. Po celý čas nemusí chodiť do práce, lebo je na rodičovskej dovolenke až do ukončenia pracovného pomeru.
Dobre toto som pochopila, čiže ona ked chce dalej čerpat rodičovskú - lebo chlapec má až v auguste 3 roky....tak 1.6.2007 pojde znova na rodičovský príspevok, s tým že si podá rozviazanie výpoveďou...teda tá výpoved bude pre nás iba papierom...ak som to teda správne pochopila...
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

andrea123 Pozri príspevok
Dobre toto som pochopila, čiže ona ked chce dalej čerpat rodičovskú - lebo chlapec má až v auguste 3 roky....tak 1.6.2007 pojde znova na rodičovský príspevok, s tým že si podá rozviazanie výpoveďou...teda tá výpoved bude pre nás iba papierom...ak som to teda správne pochopila...
Trošku som Ťa nepochopila , tak skúsim takto (trochu zjednoduším).
Na rodičovskú dovolenku môže ísť kedykoľvek, zo dňa na deň, do 3 rokov veku dieťaťa, teda aj 1.6.2007. Ak už ale nechce po ukončení RD nastúpiť do zamestnania, musí dať výpoveď najneskôr 31.5.2007. Vtedy jej bude od 1.6. do 31.7.2007 plynúť výpovedná doba a 31.7.2007 jej pracovný pomer skončí.
0 0
SilviaR SilviaR

SilviaR je offline (nepripojený) SilviaR

Ale pozor, lebo ona musí dať prehlásenie na úrad sociálnych vecí a rodiny, že od vtedy a vtedy je zamestnaná u toho a toho a kto sa jej počas práce bude starať o dieťa. Aspoň odo mňa to chceli. Vraj je to oznamovacia povinnosť.
0 0
SilviaR SilviaR

SilviaR je offline (nepripojený) SilviaR

To bol príspevok k pôvodnej otázke.
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

SilviaR Pozri príspevok
To bol príspevok k pôvodnej otázke.
Ano o tom viem je to z toho dovodu, že ona može poberat rodičovský len vtedy ked sa riadne, osobne a celodenne stará o dieta...a táto riadna a celodenná starostlivost je definovana, že bud sa o dieta stara nejaka fyzická osoba, alebo može byt v súkromnej školke...alebo aj v normál školke, ale najviac 4 hodiny denne...teda ak by si dala dieta do normal školky a bude tam cely den...a ty sa zamestnaš...prideš o prispevok rodičovsky :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať