Zavrieť

Porady

Može obvineny uniknut trestu?

Dobrý den,

pred cca rokom som si objednala telefon z eshopu, obchod žiadal platbu predom, ja hlupa som im zaplatila. Peniaze ani tovar samozrejme nikde tak som podala trestne oznamenie. Páchatela policia vypatrala asi po 2 mesiacoch avšak neviem prečo ale nevzali ho do vazby. Potom ušiel alebo sa niekde skryva neviem ale bojim sa že na cely pripad sa zabudne alebo sa premlčí a potom ten kreten sa zrazu objaví a už svoje peniaze neuvidim a on nebude mat žiadny postih koli premlčacej dobe. Može toto realne nastat? A da sa tomu nejako predíst?

Dakujem pekne za odpoved
3 komentárov     zbaliť
karakul áno, je možné, že unikne trestu... na SK vymožiteľnosť práva stále pokulháva... čo sa týka vzatia do väzby - na to sú ustanovenia zákona,
JankaPalaticka
mareko Nie je to možné ... je to isté. Nebude nijako postihnutý
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    a bol vôbec obvinený? áno, je možné, že unikne trestu... na SK vymožiteľnosť práva stále pokulháva... čo sa týka vzatia do väzby - na to sú ustanovenia zákona, neraz ani za väčšie prehrešky nevzali páchateľa do väzby.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    V prvom rade musi ist o skodu minimalne 266 EUR, aby sa to kvalifikovalo ako trestny cin - predpokladajme ale, ze suma splnala tuto poziadavku, kedze sa tym organy zaoberali.
    Posielat niekoho za podvod v hodnote ceny telefonu je trocha prehnane - vzhladom na to, ake majetkove trestne ciny sa tu pachaju beztrestne,
    Riesenie: Okrem trestneho oznamenia podaj zalobu na vydanie bezdovodneho obohatenia a ziadaj od podnikatela zaplatenu cenu a prislusenstvo (uroky, trovy, naklady pravneho zastupenia).

    Može obvineny uniknut trestu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.