Zavrieť

Porady

ALFA - kontrola

Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať skúsenejších, čo robia s Alfou, že kde môže byť problém, keď si spustím kontrolu účtovníctva, že mi tam naskočí strašne veľa chýb a som si istá, že tam nemajú byť napr. skoro všetky odoslané faktúry mi píše že nie sú zaevidované v evidencii pohľadávok. A evidenciu mám uplne v poriadku, práve som si ju vytlačila. Ešte doplním, že sa jedná o rok 2006. Nahlásila sa mi daňová kontrola a tak popri tlačení zostáv, som si skúsila spustiť aj kontrolu a zrazu toľko chýb. Nerozumiem tomu.
Stretol sa s tým už niekto? Čím sa to mohlo stať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    S tým som sa ešte nestretla, lebo po každom roku si všetko vytlačím. A nemohlo by to mať niečo spoločné s novými verziami, že potom v starých verziách to hlási chyby?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    zuhl Pozri príspevok
    S tým som sa ešte nestretla, lebo po každom roku si všetko vytlačím. A nemohlo by to mať niečo spoločné s novými verziami, že potom v starých verziách to hlási chyby?
    Aj mňa to napadlo. Ja som si niektoré veci hneď nevytlačila, preto až teraz.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcem sa spýtať skúsenejších, čo robia s Alfou, že kde môže byť problém, keď si spustím kontrolu účtovníctva, že mi tam naskočí strašne veľa chýb a som si istá, že tam nemajú byť napr. skoro všetky odoslané faktúry mi píše že nie sú zaevidované v evidencii pohľadávok. A evidenciu mám uplne v poriadku, práve som si ju vytlačila. Ešte doplním, že sa jedná o rok 2006. Nahlásila sa mi daňová kontrola a tak popri tlačení zostáv, som si skúsila spustiť aj kontrolu a zrazu toľko chýb. Nerozumiem tomu.
    Stretol sa s tým už niekto? Čím sa to mohlo stať?
    Ak nemáš nainštalovanú Verziu 14.10, tak ti to hlási túto chybu, hoci to máš všetko OK. Až verzia 14.10 to odstránila, stiahni si ju a malo by to byť OK.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Manual Pozri príspevok
    Ak nemáš nainštalovanú Verziu 14.10, tak ti to hlási túto chybu, hoci to máš všetko OK. Až verzia 14.10 to odstránila, stiahni si ju a malo by to byť OK.
    Ďakujem za radu, ale ja mám už nainštalovanú túto verziu.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale ja mám už nainštalovanú túto verziu.
    Mne tú chybu pri tejto verzii už nevykazuje, predtým áno, tak len volať Kros, kde je problémik....

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcem sa spýtať skúsenejších, čo robia s Alfou, že kde môže byť problém, keď si spustím kontrolu účtovníctva, že mi tam naskočí strašne veľa chýb a som si istá, že tam nemajú byť napr. skoro všetky odoslané faktúry mi píše že nie sú zaevidované v evidencii pohľadávok. A evidenciu mám uplne v poriadku, práve som si ju vytlačila. Ešte doplním, že sa jedná o rok 2006. Nahlásila sa mi daňová kontrola a tak popri tlačení zostáv, som si skúsila spustiť aj kontrolu a zrazu toľko chýb. Nerozumiem tomu.
    Stretol sa s tým už niekto? Čím sa to mohlo stať?
    Neviem či vystavuješ OF priamo v ALFE - ak áno, potom pri zápise sa program pýta, či vystavenú OF zapísať do ev. pohľadávok - ak dáš vždy "ÁNO", potom Ti to musí sedieť bez hlásenia o chybe cez "kontrolu".
    Ak iba nahadzuješ už hotové OF, tak ich nahadzuj priamo do evidencie pohľadávok a pri spustení kontroly si
    Vypni kontrolu "Fakturácia a náväznosti" (zruš zaškrtnuté políčko).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.