Zavrieť

Porady

Výpoved z prenájmu bytu

Vo februári 2013 som uzavrela zmluvu o prenájme bytu ,prisľúbeneho na dlhodobo ,ale v zmuve od realitnej maklerky bol napísaný len jeden rok.Prenájomca neprišiel z návrhom na predľženie zmluvy podľa jeho prísľubu,ale najomné som platila poriadne .Zrazu 31.07 2014 mi oznámil ,že sa mám vysťahovať o jeden mesiac ,ale realitná maklérka mi napísala ,že do dvoch týždňov od udaného dátumu t.j 15.08.2014 ,čiže za dva týždne.Mám asi mylnú predstavu ,že porušuje zákon ked najkratšia výpovedná lehota je jeden mesiac Prosím ako sa môžem brániť.
Katy a R a dokedy vlastne máš ten prenájom - do konca februára 2014?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Výpovedná lehota nie je mesiac - ale 3.
    lenže v tvojom prípade by si nejako musela dokázať - že ten nájom pokračuje - a že majiteľ súhlasil - čo asi nie je celkom tak??
    možno to platenie nájomného, ktoré prijal by mohlo byť - lenže ak ti už napísal, že ďalej ťa tam nechce - asi máš smolu. lebo podľa zmluvy ti nájom skončil vo februári.
    viď § 710
    (tiež som si myslela, žeby nájom mohol pokračovať podľa § 676 - ale ten sa na byty nevzťahuje! )
    právnik-probono §676 OZ je možné aplikovať aj na byt ako všeobecné ustanovenie o nájmoch (všetkých!).
    právnik-probono opravujem sa, máš pravdu podľa 710-tky sa to na byt nevzťahuje, ostatné všeobecné ustanovenia o nájme sa však vzťahujú, mimo špecifikácii podľa osobitných ustanovení o nájme bytu, ktoré tieto všeobecné ustanovenia negujú.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si naďalej po februári 2014 bývala a platila nájom, zmluva bola predĺžená opäť o rovnaku dobu, čiže do februára 2015. Výpoveď nájmu je potom možno len zo zákonných dôvodov a zákonným spôsobom s výpovednou dobou. Dokonca si myslím, ze prenajímateľ to môže urobiť len ak priestor potrebuje pre seba či rodinu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R pre nájom bytu to neplatí ..
    kempeska Dakujem za odpoved
    Katy a R pozrela si § 710? obávam sa, že ťaháš za kratší koniec povrazu ..
      zbaliť

    Výpoved z prenájmu bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.