Zavrieť

Porady

Ako sa nazýva?

Prosím vás o rýchlu informáciu, ako sa nazývajú účastníci zámennej zmluvy? Kúpnej zmluvy- kupujúci-predávajúci, navrhovateľ-odporca, atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    V § 611 Obcianskeho zakona pisu len toto:
    Ustanovenia o kupnej zmluve sa primerane pouziju aj na zmluvu, podla ktorej si zmluvne strany vymienaju vec za vec, a to tak, ze kazda zo stran sa povazuje ohladne veci, ktoru vymenou dava, za predavajucu stranu, a ohlane veci, ktoru vymenou prijima, za kupujuc stranu.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    No Lianka a ako ich teda nazveš? Jožko Mrkvička (ďalej len predávajúci alebo kupujúci podľa situácie) a Janko Hruštička (ďalej len predávajúci alebo kupujúci podľa situácie) ?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja sa s tebou nesporim iriska... pousmiala som sa nad tym, ako si ich nazvala ty . Mala som snahu najst v zakone, ako ich definuje ten, ale mudrejsia z toho nie som, kedze aj jeden aj druhy su zaroven "predavajuci" aj "kupujuci".

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    mandyla Pozri príspevok
    Prosím vás o rýchlu informáciu, ako sa nazývajú účastníci zámennej zmluvy? Kúpnej zmluvy- kupujúci-predávajúci, navrhovateľ-odporca, atď.
    kupujúci-predávajúci
    možeš si ich označiť ako účastníci zmluvy A,B,C,D
    Naposledy upravil Halli : 14.03.09 at 16:49

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Trvalo mi to ale som to našla- je to prevodca a nadobúdateľ. Obe stránky sú zároveň prevodcom aj nadobúdateľom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.