Zavrieť

Porady

Zmena v s.r.o.

Ahojte,
mam otazku. Co mam urobit- ked som jedina spolocnicka spolocnosti. Vydala som sa a zmenilo sa mi priezvisko. Ako to prepisem do obchodneho registra?
mam tam dat sobasny list alebo co? alebo vyplnit navrh na zapis zmeny do OR + 2000SKK kolok? poradte.
Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Jediný spoločník a zmena do OR... treba vyhotoviť úplné znenie zakladateľskej listiny plus návrh na zápis zmien.... výmaz a zápis

    Varadero je offline (nepripojený) Varadero

    Varadero
    este otazka..
    myslis ze je to nejak aj casovo obmedzene do kedy to treba spravit?
    do 7 dni?alebo viac?
    dikes

    beakap je offline (nepripojený) beakap

    beakap
    Ahoj Veradero, je mi to smiešne, ale ani po štúdiu všeličoho TI neviem na otázku odpovedať. Nenašla som lehotu, v ktorej musíš zmenu mena oznámiť. Ani formu, t.j. či naozaj musíš sa pod starým menom vymazať a pod novým zapísať, aspoň čo sa týka Ochod. registra. Možno som som prehliadla nejakú do očí bijúcu vec.Ja som štatutár v občian.združ., keď som sa vydala, ohlasila som to na daň. úrade, ale asi tak po roku, pokiaľ sa dobre pamätám. Ale je jasné, že keď máš výpis z OR so starým menom (a sú v registri založené staré podpisové vzory), budeš sa dostávať do problémov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.