Zavrieť

Porady

Priznajú mi kredity alebo nie?

Dobrý deň.
Som učiteľka na prvom stupni základnej školy, skončené rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. To som ukončila v septembri 2009, ku novembru 2009 som nemala 5 rokov praxe, čiže mi nebolo rozširujúce štúdium uznané ako náhrada na 1. kvalifikačnú skúšku.
Podľa nového zákona 390...by za rozširujúce štúdium mali byť priznané kredity, v počte 60. Moja otázka znie: Budú mi kredity priznané, keď som učiteľka na 1. stupni ZŠ a moje rozširujúce štúdium sa týka špeciálnych škôl? Moc ďakujem za odpovede...a rady.S pozdravom Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Ahoj,
    ja si myslím, že áno, pretože dané poznatky určite využívaš pri diagnostike dieťaťa, vyhľadávaní možných porúch, možno máš v triede integrované dieťa alebo s dislexiou, disgrafiou a pod., ak nie, tak určite sa s tým stretneš, pretože dané poruchy sú pri dnešnej populácii detí veľmi bežné. Držím palce, pretože si myslím, že každé vzdelanie u učiteľa a vyvinuté úsilie vzdelanostne rásť by malo byť ohodnotené, nemyslím si, že niekto len z pozície "vyššej moci" by mal mať právo rozhodnúť o nepridelení kreditov z dôvodu, že to nepotrebuje pedagóg vo svojej práci.

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    potvrdenie o udeleni kreditov ti vyda riaditel skoly (musi!), je vsak uz na nom ci ti da aj kreditovy priplatok kedze moze tvrdit ze to nesuvisi s vykonom tvojej prace. Vsetko je o ludoch. Ak by ti nedal kreditovy priplatok mozes kredity do konca roka 2012 vyuzit na vykonanie atestacie.
    V triede mám dve integrované deti, jedno so sluchovým postihnutím a pridruženou poruchou komunikačných schopností a druhé dokonca s mentálnym postihnutím (rodičia ho nechceli preradiť do špeciálnej školy). Skúsim sa ešte informovať na školskom úrade. Ďakujem za odpoveď a prajem príjemné prežitie sviatkov. S pozdravom Mirka

    Priznajú mi kredity alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.