Zavrieť

Porady

Tlačivo SC

Prosím od 1.1.2006 som bola samoplatitelkou. Od 1.11. do konca roka SZCO. POdávam SB a SC. Co mám uviest v SC - ako v riadku C06 - vymeriavací základ. Žiaden príjem som nedostávala ako samoplatitel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Pohar Pozri príspevok
    Prosím od 1.1.2006 som bola samoplatitelkou. Od 1.11. do konca roka SZCO. POdávam SB a SC. Co mám uviest v SC - ako v riadku C06 - vymeriavací základ. Žiaden príjem som nedostávala ako samoplatitel.
    Pokiaľ bol príjem len zo živnosti tak vyplňaš len B

    Viď príspevok od Orsz
    Naposledy upravil katkaj : 26.06.07 at 09:58

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    aha ok, lebo volala som tam a vraj ked som bola aj samoplatitelkou tak SC a SB. Co teraz? Mam len B?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Pohar Pozri príspevok
    aha ok, lebo volala som tam a vraj ked som bola aj samoplatitelkou tak SC a SB. Co teraz? Mam len B?
    No pokiaľ si ako samoplatiteľ nemala príjem tak načo budeš vypisovať SC ?
    Mala si príjem len zo živnosti tak B


    Viď príspevok od Orsz
    Naposledy upravil katkaj : 26.06.07 at 09:59
    učtovníčka
    mám skúsenosť čerstvú, že klient bol SZČO od 2.1.06 a dala som B. Volali mi zo VšZP že mám prerobiť na SB a SC keďže bol 1 deň samoplátca. Poslúchla som, neoplatí sa robiť prieky keď si tam človek nechce pokaziť dobré vzťahy.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    učtovníčka Pozri príspevok
    mám skúsenosť čerstvú, že klient bol SZČO od 2.1.06 a dala som B. Volali mi zo VšZP že mám prerobiť na SB a SC keďže bol 1 deň samoplátca. Poslúchla som, neoplatí sa robiť prieky keď si tam človek nechce pokaziť dobré vzťahy.

    a mal za ten jeden deň príjem ako samoplátca ? To je zase nejaký nový výmysel poisťovní ?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Pohar Pozri príspevok
    aha ok, lebo volala som tam a vraj ked som bola aj samoplatitelkou tak SC a SB. Co teraz? Mam len B?
    Nie, správne máš vyplňovať tlačivá S,SB,SC - dobre Ti povedali. V riadku C06 píšeš vymeriavací základ podľa zákona o zdravotnom poistení prepočítaný koeficientom 0,6553. To znamená, že v Tvojom prípade si najprv uveď v C12 dni od 1.1. - 31.10.2006 postupne po mesiacoch, v C13 napíšeš VZ 6900,- v každom riadku a v C14 sa po prepočte koeficientom napíše 4522,-Sk v každom riadku (okrem 11,12 mesiac). VZ u Teba v riadku C06 bude vo výške 4522 x 10 = 45220,-Sk.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    katkaj Pozri príspevok
    a mal za ten jeden deň príjem ako samoplátca ? To je zase nejaký nový výmysel poisťovní ?
    Katka, na tlačive SC sa nepriznáva príjem samoplatcu - ide o vyčíslenie obdobia samopatcu podľa zákona o zdravotnom poistení - je to teda o inom.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Orsz Pozri príspevok
    Katka, na tlačive SC sa nepriznáva príjem samoplatcu - ide o vyčíslenie obdobia samopatcu podľa zákona o zdravotnom poistení - je to teda o inom.

    No tak asi už mám z toho ja chaos.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    dakujem ste všetci fajn.
    Ešte ma napadla taká myslienka k zuctovaniu - je to faj vec, pretože clovek ma narok na preplatok popripade doplatí nedoplatok. Chystá takéto niečo aj sociálna poistovna? Pretože aj tam vznikajú podla mna preplatky a o nedoplatkoch mnohých ludí ani nehovorím!

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Pohar Pozri príspevok
    dakujem ste všetci fajn.
    Ešte ma napadla taká myslienka k zuctovaniu - je to faj vec, pretože clovek ma narok na preplatok popripade doplatí nedoplatok. Chystá takéto niečo aj sociálna poistovna? Pretože aj tam vznikajú podla mna preplatky a o nedoplatkoch mnohých ludí ani nehovorím!
    Sociálna poisťovňa našťastie nič také nechystá

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Pohar Pozri príspevok
    dakujem ste všetci fajn.
    Ešte ma napadla taká myslienka k zuctovaniu - je to faj vec, pretože clovek ma narok na preplatok popripade doplatí nedoplatok. Chystá takéto niečo aj sociálna poistovna? Pretože aj tam vznikajú podla mna preplatky a o nedoplatkoch mnohých ludí ani nehovorím!
    No nestraš , pre väčšinu by to bola katastrofa.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    Orsz Pozri príspevok
    No nestraš , pre väčšinu by to bola katastrofa.
    Prečo? podla mna celkom fajn cesta ako vymáhať nedoplatky od neplatičov?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    katkaj Pozri príspevok
    Sociálna poisťovňa našťastie nič také nechystá
    Katka len aby sme sa potom nečudovali.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Pohar Pozri príspevok
    Prečo? podla mna celkom fajn cesta ako vymáhať nedoplatky od neplatičov?
    Dúfam, že si pri RZZP pochopil, že nejde iba o nedoplatky, ale aj o doplatky a to dobre prefíkané. Aby som bola objektívna aj preplatky - kapánek.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    ALDA Pozri príspevok
    Katka len aby sme sa potom nečudovali.
    Heli nestraš Stačí že som už z tohto rzzp celá domotaná a mýlim si samoplatiteľa s poistencom štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.