Zavrieť

Porady

Roztrhnuté bankovky

Podarilo sa mi fajne natrhnúť dve 50 EURovky... vymenia mi to v banke? Alebo ako sa postupuje... sú skoro úplne pretrhnuté na okraji... (ako som otvarala obálku, natrhla som aj tie 50tky )
3 komentárov     zbaliť
Mila123 úplatok to bol??????
sito Že u dochtora boli murári, spravili pomurovali i plácu dostali, i flašku do cesty, dostali. Vlakom išli z fušky. Čo čert nechcel, smäd ich postihol. I šak máme, Jano, šak rozbaľ, tú pekne zabalenú. Rozbaľuje, papierom, ťahom, škubne, to čo smäd uhasiť má. A už keď flaška bola bez pyžama z pyžama vyskočilo osem partizánov. A zrovna , čo pes nechcel, sprievodca, videl. Tí majú len šťastie, oslavujú povstanie, a ani sa nepostavia, ešte sa pri tom nadojia.

Mila, kto bol úplatkár, kto úplatkárom? Sprievodca si myslíš? Ten, čo videl, zbadal? Dochtor, čo v dobrej viere ocenil, pomohol? Či ten, čo dochtorovi dal v dobrej viere, že jemu tí partizáni isto pomôžu?
sito Nooo, vtipné sú tie dve bankovky, roz... či nat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vymenia. Ak z nich nič nechýba - bez problémov.
    sito Čo bolo, to bolo! Bez problémov, zadarmo ani kura nehrabe, ani nebude. Že by niekedy hrabalo? Ale, hrable? Každe k sebe, teda k tomu , čo ich drží, a hrbe. Ale, hrabať sa dá aj bez hrabli, že? A veľkosť nahrabaného? Veľká, vysoká výška ... sa dá nahrabať ... báť ... báť ... báť. Netreba sa nechať ..., netreba sa báť, treba sa ..., ako na Ukrajine ......

    Ale, každý deň sa netrhajú dve 50 €. No nie každý deň sa bojuje, trhá niekto o eurovky, tobôž prečo nie o dve eurovky o hodnote 50 € ...

    A len tak v obálke? 100 € ?
    fortunka Z klubu Mila123i ste? Nechajte si vtípky... áno, u nás sú bežne peniaze v obálkach a predstavte si.. niekedy ich mám na stole aj 15, ktoré musím len tak otvoriť a porátať asi by ste to ani nerozdýchali :P nabudúce sem hodím aj foto :P Ach závisť je závisť.. alebo sa len po večeroch nudíte?

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    V NBS poškodené bankovky vymenia bez poplatku, dá sa poslať aj poštou.
    http://www.nbs.sk/sk/bankovky-a-minc...ek-a-eurominci
    Naposledy upravil sosak : 17.12.14 at 18:08
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Vymenia aj v komerčných bankách - natrhnuté - ak niečo z nich chýba - tak NBS - robí sa výpočet, koľko chýba v % a z toho potom odvodia, koľko dajú ako náhradu.
    expeeert náhradu dajú plnú, nie? nevymenia len ak chýba viac ako polovica bankovky - čo je logické.
    misoft Veď píšem - koľko chýba v % a podľa toho dajú náhradu. - ak 51% = môže byť náhrada aj 0€
    fortunka Ďakujem, nič nechýb... skúsim to dnes v banke nejak vybaviť
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Joj, za partizánov sa dve rozpadli. Mi, sa mne. Mi vrátili v plnej výške, 1 000 Kčs.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    vyskúšaj biele lepidlo, funguje to, používam Herkules, ale zalepí aj iné biele kancelárske
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka No to ma napadlo, aj lepiaca paska na bankovky... ale myslím, že aj takby to bolo veľmi viditeľné..
    misoft Obchod by sa ich zdráhal prijať....i keď by boli platné....
    viktorviktor lepidlo /herkules je po zaschnutí priesvitný/ naniesť napr. zápalkou na hranu /ale skutočne len na hranu, pretrhnuté miesta dať k k sebe, chvíľku počkať, prebytočné lepidlo zotrieť a hotovo,
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.