Zavrieť

Porady

Servis mi chce po oprave vrátiť elektroniku, ktorá nie je moja a navyše aj poškodená, ako mám postupovať

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako mám postupovať v spore so servisom elektroniky /Eltronic v.o s. Trnava/, ktorý mi po oprave hifi veže, ktorá pozostáva z dvoch častí, chce vrátiť jednu časť, ktorá zjavne nie je moja, lebo bola dosť opotrebovaná a vizuálne dosť poškodená a navyše nesedí ani výrobné číslo. Ja som najskôr opravenú vežu zaplatil a prevzal zo skladu, ktorý bol dosť tmavý, ale už keď som ju niesol do auta som si všimol, že jedna časť je dosť poškriabaná a opotrebovaná.Moja veža bola napriek veku veľmi zachovalá, preto som následne skontroloval výrobné číslo podľa dokladov zo servisu/ výrobné číslo bolo zapísané pri pri prijímaní hifi veže do servisu/a samozrejme toto číslo na tejto zjavne nie mojej časti veže nesedelo.Preto som sa hneď vrátil do servisu a povedal, že táto jedna časť nie je moja, že zrejme došlo k zámene. Zamestnanci servisu toto odmietli, že tá veže je moja a že žiadnu takú vežu v servise nemali už 3 roky, tak nemohlo dôjsť k zámene. Ja som trval na svojom, lebo jedna časť zjavne nebola moja o čom svedčí aj iné výrobné číslo, a preto som požiadal o vrátenie peňazí za opravu a celú hifi vežu som im tam ponechal s tým, že ju prevezmem len v tom prípade ak mi vrátia komplet moju vežu, ktorá bude zodpovedať stavom aj výrobným číslom. Celú vec som konzultoval telefonicky aj s majiteľom servisu, ktorý sa na počudovanie k celej veci postavil rovnako ako zamestnanci.
Chcem sa preto spýtať ako mám postupovať voči servisu, či má napríklad význam riešiť to súdnou cestou, lebo po viacerých telefonátoch s majiteľom som dospel k názoru, že inak to asi nepôjde. Vzhľadom na to, že spomínaná hifi veža má už cca 20 rokov a z toho je zrejmé, že škoda, keď beriem v úvahu amortizáciu nie je vysoká, či má vôbec význam ísť do takéhoto sporu, alebo sa mám na to vykašlať. Na druhej strane ide o princíp, ak to nechám tak, tak si môže tento servis robiť naďalej z ľudí bláznov a nič sa im nestane. Zaujíma ma, či je vôbec reálny nejaký postih voči takémuto servisu zo strany súdu a či sa mi dostane nejakej reálnej náhrady za stratu časti veže v prípade, že by som sa obrátil na súd a tento súd by som aj vyhral. Viete mi niekto poradiť ? Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Ešte sa chcem ospravedlniť, ak som porušil nejaké pravidlá fóra, lebo som tu úplne nový.Ďakujem
misoft Pri odovzdávaní do opravy boli zaznačené výrobné čísla do protokolu o odovzdaní? Ak nie - máš smolu - tvrdenie proti tvrdeniu. Ak však áno - SOI síce veľa nepomôže (tá sa zaoberá len reklamačnými podmienkami), ale súdne by si možno dosiahol úspech - pretože evidentne niekto zamenil tvoj majetok za iný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Je evidentné, že ťa vedome oklamal pracovník servisu a ešte evidentnejšie, že to majiteľ kryje. /Alebo aj naopak, zamestnanec musí kryť majiteľa/
    Je vysoký predpoklad, že klamú a podvádzajú nielen teba. Ak je veža opravená a funguje, zober ju a upaľuj s ňou domov a ďakuj Bohu, že máš len takú malú škodu "krásy" a že je to "len stará veža". Môžeš im robiť negatívnu reklamu.
    A môžeš im do očí povedať, čo si o nich myslíš, to by som urobila ja.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    výsledok prípadného súdneho sporu je veľmi otázny. chcel si opraviť vežu. vrátili ti funkčnú vežu? museli vymeniť nejaké súčiastky/komponenty/diely. Mali ste vopred špecifikované, čo vymeniť môžu a čo nie?
    skutočne by ti to za to stálo? škoda zanedbateľná, ak vôbec nejaká, starosti a komplikácie do života v prípade súdu obrovské, výsledok otázny. Ale ak sa nudíš, máš veľa peňazí a nervov navyše, tak nech sa páči, určite sa nájde právnik, ktorý do toho s tebou pôjde.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Na druhej strane ide o princíp, ak to nechám tak, tak si môže tento servis robiť naďalej z ľudí bláznov a nič sa im nestane.
    ----------------------------------------------------------
    Ja by som podal sťažnosť na SOI a pokuta ich neminie. Máš doklad zo servisu, kde je napísané výrobné číslo pri preberaní výrobku do opravy. Zjavne došlo k zámene, či úmyselne, alebo neúmyselne. to teba nemusí zaujímať, ty chceš svoj kus naspäť opravený. SOI-ka preverí podľa dokumentácie, či tvrdenie servisu je pravdivé, že takúto vežu neopravovali 3 roky.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko sosak ... SOI sa na to s prehľadom vykašle. Mám vlastnú skúsenosť s činnosťou SOI . Niekedy, keď budem mať náladu tak doplním do mojej staršej témy o reklamácii mobilu. Zadávateľovi odporúčam dať si radšej kávičku a pustiť si muziku z funkčnej veže. Istotne lepšie využitý čas
    jslancik súhlas... odporúčať ho na SOI je úplne na nič.
    bjuty smis soi-ka ti overí 3 roky dokumentácií )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    sosak Samozrejme je odrb majiteľa opravovne že takýto typ veže nemali v oprave 3 roky. Ak došlo k zámene, tak v približne rovnakom čase tam museli byť veže dve a tak sa mohli zameniť. Takže určite to nie je práca na zákazkach za 3 roky.
    bettylou ale nemuseli, mohol si to niekto vymeniť aj doma a v oprave bola len táto jedna veža ,)
    Daniel65 Ďakujem všetkým za odpovede, SOIku som oslovil telefonicky a povedali mi, že toto nie je v ich kompetencii a odkázali ma na alternatívne riešenie spotrebiteľských sporov, ktoré boli zriadené v rámci SOI na ich web stránke a ktoré sú úplne zdarma/predpokladám, že je to niečo ako mimosúdne urovnanie sporu, alebo mediácia/.
    Očakával som odpovede v tom duchu, že sa na to vykašľať aj ja sám som skôr tomu naklonený, ale vytáča ma prístup takýchto firiem a hlavne to, že oni urobia vážnu chybu a vinu sa snažia hodiť na mňa. Keď sme to riešili, tak padli obvinenia na moju stranu, že som to tak priniesol, či som tu vežu niekomu nepožičal a tam nedošlo k zámene, dokonca či nemám takéto veže doma dve a pod., úplne absurdnosti, ale to, že vežu som síce prebral, ale odniesol len k autu na parkovisku pred domom, kde firma sídli a následne , keď som zistil, že jedna časť nie je moja som sa hneď vrátil do servisu a toto reklamoval s tým, že ani výrobné číslo, ktoré zapísali pri preberaní veže do servisu nesedí ich už nezaujímalo. A navyše zamestnanca, s ktorým som to konzultoval a ktorý aj opravoval vežu som asi trikrát pristihol pri klamstve. Tiež som namietal, že mňa nezaujíma, že nemohlo dôjsť k zámene, lebo takúto vežu v servise nemali už tri roky, lebo k zámene či už úmyselnej alebo neúmyselnej zjavne došlo, takže určite mimo oficiálne záznamy servisu. Povedal som majiteľovi, že mu dám nejaký čas, aby prehovoril so svojimi zamestnancami a že si možno niektorý spomenie, kde je moja druhá časť veže, ale úplne zbytočne, lebo keď som po nejakom čase zavolal, tak sa k celej veci postavil rovnako ako jeho zamestnanci. Ja som sa po celý čas snažil s nimi jednať slušne a nikoho som neobvinil z nejakého úmyslu, ale stále som hovoril, že určite došlo k nechcenej zámene, ale z ich strany presne naopak, obviňujú mňa z nejakej špekulácie a to ma na tom celom najviac štve. Veď ja som len chcel opraviť vežu, zaplatiť a odísť s opravenou domov, ale so svojou zachovalou vežou a nie s cudzou a poškriabanou a inak poškodenou. To je celé. Keď by to tak bolo bol by som spokojný.
      zbaliť

    Servis mi chce po oprave vrátiť elektroniku, ktorá nie je moja a navyše aj poškodená, ako mám postupovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.