Zavrieť

Porady

cestovné náhrady-zahraničná pracovná cesta

Ahojte. prosím Vás viete mi poradiť nejaký link,kde by som našla tabuľku stravného v zahraničí (krajiny a nárok stravného) potrebujem vypočítať nárok na vreckové zo stravného na určitú krajinu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuna0305 je offline (nepripojený) Zuna0305

    Zuna0305
    a ešte by som sa chcela opýtať, či má vlastne zamestnanec nárok na vreckové, kedže má všetko hradené...cestu, ubytovanie aj stravné...dik

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuna0305 Pozri príspevok
    a ešte by som sa chcela opýtať, či má vlastne zamestnanec nárok na vreckové, kedže má všetko hradené...cestu, ubytovanie aj stravné...dik
    Zo Zákona o CN
    § 14
    Vreckové

    Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov [§ 4 ods. 1 písm. d)] vreckové v cudzej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného ustanoveného podľa § 13 ods. 4 a 5.

    Zuna0305 je offline (nepripojený) Zuna0305

    Zuna0305
    ešte jednu otázku mám
    je tam to rozpätie od 5% do 40% stravného.....ale ako mám vedieť, koľko % jej priznať? podľa čoho jej to mám určiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuna0305 Pozri príspevok
    ešte jednu otázku mám
    je tam to rozpätie od 5% do 40% stravného.....ale ako mám vedieť, koľko % jej priznať? podľa čoho jej to mám určiť?
    Na to je potrebná interná smernica, postupovať treba podľa nej.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zuna0305 Pozri príspevok
    ešte jednu otázku mám
    je tam to rozpätie od 5% do 40% stravného.....ale ako mám vedieť, koľko % jej priznať? podľa čoho jej to mám určiť?
    Interne vo firme si môžete určiť, koľko dostanú. Rozhodnutie sa môže pohybovať v rozpätí 5 - 40%. Pokiaľ interne nie je nič určené, patrí zamestnancom minimálne 5% vreckového.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Prosím vás o radu: konateľ a zároveň zamestnanec, spolu s ďalšími dvoma zamestnacami vycestoval na zahraničnú pracovnú cestu do Nemecka. V cestovnom príkaze majú nasledovné:
    17.10.2011 - odchod SR 7.30 hod. (13,5 hod 5,70 €)
    17.10.2011 - príchod N 21.00 hod. (3 hod 11,25 €)
    18.10.2011 - N (24 hod 45 €)
    19.10.2011 - N (24 hod 45 €)
    20.10.2011 - N (24 hod 45 €)
    21.10.2011 - odchod N 10.00 hod. (10 hod 22,50 €)
    21.10.2011 - príchod SR 22.30 hod. (12,5 hod 5,70 €)

    1. Ak som postupovala správne, tak by mali všetci traja nárok na stravné vo výške 180,15 € (alebo iba 146,4???)
    2. Ak by bolo preukázané, že mali komplet zabezpečené ubytovanie aj stravné zamestnávateľom, v takomto prípade by asi nemali nárok na žiadne náhrady, alebo sa mýlim?

    Veľmi pekne vás prosím o radu. Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerozumiem tomu 1. a poslednému dňu. pri ZSC je podstatný údaj prechod št.hranicou, resp. hodina odletu lietadla.
    resp. príletu.
    ak je poskytnutá strava, nie je nárok na stravné.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Kejka ďakujem za upozornenie - tie dni som neuviedla správne... V každom prípade, ak mali všetko zabezpečené, tak nemajú nárok na nič - ak tomu správne rozumiem

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Ešte mám jednu otázku: Na pracovnej ceste boli od 17.10. do 21.10.2011. V dochádzke majú uvedené, že každý deň pracovali 8 hodín. Ale posledný deň - deň odchodu - prišli domov až o 22.30 hod. Kolegyňa ma presviedča, že by tento deň mali mať zaplatený aj nadčas - je to správne?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Uľa Pozri príspevok
    Ešte mám jednu otázku: Na pracovnej ceste boli od 17.10. do 21.10.2011. V dochádzke majú uvedené, že každý deň pracovali 8 hodín. Ale posledný deň - deň odchodu - prišli domov až o 22.30 hod. Kolegyňa ma presviedča, že by tento deň mali mať zaplatený aj nadčas - je to správne?
    Záleží od toho koľko v ten deň pracovali. Ak robili viac, ako 8 hodín, tak to bude nadčas. Ak ale pracovali 8 hodín a potom cestovali, tak cesta sa ako nadčas (resp. ako výkon práce) nepovažuje.

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Dobrý deň,

    ak boli zamestnancovi na zahraničnej pracovnej ceste poskytnuté len raňajky - krátim mu sumu stravného o 25% zo sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín - čiže 25% z 8,80 (2,20€). Čiže ak mal pre daný deň nárok na 45€ dostane 42,80€. je to takto správne?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.