Zavrieť

Porady

Výpoveď a PN

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som podobnú tému na porade, ale bola z 2008 roku a neviem či je ešte aktuálna.... K 30. októbru dávam výpoveď. Zhruba okolo 20. novembra ma čaká operácia... To znamená, že 1.11. sa pôjdem zaregistrovať na ÚP a požiadam o podporu v nezamestnanosti, ale chcem sa spýtať, či mi ešte o tých cca 20 dní bude platiť tá ochranná lehota alebo ako sa to volá, aby som mohla poberať príspevok v PN. V predchádzajúcich príspevkoch bolo uvedených 42 dní, ale to bolo 4 roky dozadu.... Mám v tom bordel, poraďte mi prosím... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ochranná doba zo zamestnania, v ktorej môže byť začiatok PN-ky. trvá len 7 dní.

    Nárok na nemocenské ti môže vzniknúť z dobrovolného nem.poistenia, ale len z min. vymer.základu, ak sa pred operáciou rihlásiš v SP na celý balík dobr.poistenia. nezabudni sa po skončení PN-ky odhlásiť a zaplatiť do 8. kal.dňa nasl. mesiaca alik.časť za obdobie pred PN. Počas PN-ky odvody neplatíš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vifi Pozri príspevok
    a ešte jedna vec, kebyže idem na PN predsa len toho 20.11., tak sa nemusím chodiť hlásiť a v ten mesiac nebudem mať vyplatenú podporu v nezamestnanosti?
    Ak sa neprihlásiš ako DPO, nárok na nemocenské ti nevznikne. Ošetrujúci lekár ti môže vystaviť PN-ku aj bez nároku na nemocenské, ktorú odovzdáš len na UP a slúži na ospravedlnenie neúčasti na kontktoch. Vtedy sa ti poberanie dávky v nezamestnanosti neprerušuje.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ochranná lehota podľa § 32 zákona 461/2003 o sociálnom poistení bola 42 dní, už je len 7 dní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vifi Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, a keby idem na PN už do 7. dní, posielam PN do zamestnania aj na sociálnu poisťovňu?
    Priamo do SP, nemocenské od 1. dňa vypláca SP. Najskôr sa zaeviduj na UP a až potom choď na Pn-ku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    účtovníčka_prešov Pozri príspevok
    no je to možné, niekedy si to vyžadovali nemali sme taký prípad dlhšiu dobu.. vďaka
    http://www.socpoist.sk/aktuality-pot.../48411s49739c?

    vifi je offline (nepripojený) vifi

    vifi
    Ďakujem pekne, a keby idem na PN už do 7. dní, posielam PN do zamestnania aj na sociálnu poisťovňu?

    vifi je offline (nepripojený) vifi

    vifi
    a ešte jedna vec, kebyže idem na PN predsa len toho 20.11., tak sa nemusím chodiť hlásiť a v ten mesiac nebudem mať vyplatenú podporu v nezamestnanosti?
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    pri PN do 7 dní od výpovede musí zamestnávateľ doložiť potvrdenie na účely nároku na nemocenskú dávku.. na úrad práce potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    účtovníčka_prešov Pozri príspevok
    pri PN do 7 dní od výpovede musí zamestnávateľ doložiť potvrdenie na účely nároku na nemocenskú dávku.. na úrad práce potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti.
    Už nemusí, výpočet nem.dávky robí SP zo svojich podkladov.
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    no je to možné, niekedy si to vyžadovali nemali sme taký prípad dlhšiu dobu.. vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.