Zavrieť

Porady

bad - zlý

slovíčko BAD - po slovensky zlý, čítaj bed

stupňovanie: (typický príklad nepravidelného stupňovania, treba sa slovíčka naučiť, neplatí tu žiaden gramatický zákon)
bad ..... zlý .......bed
worse .......horší.....vors
worst.......najhorsí........vorst

It was a bad day. Bol to zlý deň. It vos e bed dej.
I don´t think you are worse then Lucy. Nemyslím si, že si horší ako Lucka. Aj dont tink jú ár vors den lusi.
I am not the worst accountant. Nie som najhorší účtovník. Aj em not de vorst ekauntent.



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    nedá mi ale musím vyjadriť úsmev ktorý mám teraz na tvári keď čítam tú výslovnosť.

    nemyslím si že to je správny prístup ako vyjadriť anglickú výslovnosť pre Slováka, hoci je to uričite jednoduchý spôsob.

    Žiaľ anglická výslovnosť je trochu zložitejšia ako sa dá vyjadriť SK slovami...
    Ak niekto nepridá niečo kvalitnejšie na výslovnosť a ako ju písať, tak niečo pohľadám a pridám .-)


    -----------------
    napríklad ak by ste mali anglické "bad" čiže zlý prečítať ako "bed" tak by to vyznelo skôr ako anglické "bed" čiže posteľ alebo možno aj ako angl. "bet" čiže !stav sa, stavím sa"...

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Richard
    nedá mi ale musím vyjadriť úsmev ktorý mám teraz na tvári keď čítam tú výslovnosť.

    nemyslím si že to je správny prístup ako vyjadriť anglickú výslovnosť pre Slováka, hoci je to uričite jednoduchý spôsob.

    Žiaľ anglická výslovnosť je trochu zložitejšia ako sa dá vyjadriť SK slovami...
    Ak niekto nepridá niečo kvalitnejšie na výslovnosť a ako ju písať, tak niečo pohľadám a pridám .-)


    -----------------
    napríklad ak by ste mali anglické "bad" čiže zlý prečítať ako "bed" tak by to vyznelo skôr ako anglické "bed" čiže posteľ alebo možno aj ako angl. "bet" čiže !stav sa, stavím sa"...
    To máš, Richard, pravdu, ale skús na klávesnici napísať správnu výslovnosť! Ja som chcela navrhnúť, aby sa napr. zaviedli nejaké znaky, dostupné na našej klávesnici, pre vyslovovanie tejôktorej hlásky - nuž ale vysvetli niekomu, kto po anglicky nevie, cez počítač, ako to má správne vysloviť.
    Takže som zvolila najbližšie možné slovenské písmeno - aspoň niečo. Myslím, že niekde som o výslovnosti aj písala...
    Počkám teda, kým nájdeš čosi kvalitnejšie... Ostatní počkajú zrejme so mnou, keďže v tejto téme sa nikto iný neangažuje.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Dnes je spusta kvalitnych ozvucenych kurzov ktore mozno studovat cez pocitac. Tazko si viem predstavit, ze by sa niekto usil vyslovnost bez toho - z knihy alebo nebodaj tu z nasich prispevkov.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Richard, mal by si do knižnice znakov pridať fonetické znaky z Jonesovho slovníka výslovnosti, jednoduchšie by sa možno písala výslovnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.