Zavrieť

Porady

co moze bavali zamestnavatel

Ahojte mam problem a neviem ako z neho von,.....Pracoval som u jedneho sukomnika ako zivnostnik sprvila sa zmluva a on mi casom prestaldavat pracu
tak som si zivnost zrusil a teras mi zacal vyvolavat ze ja dzim na vsetko zaruku co som spravil tak to mam ist spravit na vastne naklady lenze ja uz som neni zivnostnik. Neviem mi dakdo poradit ako mam dalej pokracovat?.....



dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    tomino1988 Pozri príspevok
    Ahojte mam problem a neviem ako z neho von,.....Pracoval som u jedneho sukomnika ako zivnostnik sprvila sa zmluva a on mi casom prestaldavat pracu
    tak som si zivnost zrusil a teras mi zacal vyvolavat ze ja dzim na vsetko zaruku co som spravil tak to mam ist spravit na vastne naklady lenze ja uz som neni zivnostnik. Neviem mi dakdo poradit ako mam dalej pokracovat?.....



    dakujem vopred

    rada som si prečítala tvoju "hebrejčinu" , aj s bavalim zamestnavateľom

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomino1988 Pozri príspevok
    Ahojte mam problem a neviem ako z neho von,.....Pracoval som u jedneho sukomnika ako zivnostnik sprvila sa zmluva a on mi casom prestaldavat pracu
    tak som si zivnost zrusil a teras mi zacal vyvolavat ze ja dzim na vsetko zaruku co som spravil tak to mam ist spravit na vastne naklady lenze ja uz som neni zivnostnik. Neviem mi dakdo poradit ako mam dalej pokracovat?.....



    dakujem vopred
    Tomino, ak pracuješ tak, ako píšeš, tak zbohom rodina...

    To, že nie si živnostník, neznamená, že nie si zodpovedný za svoju prácu. Jasné, že tá firma má nárok na uplatnenie si záruky. Alebo si len taký víkendový živnostník? Navyše - to nebol zamestnávateľ, ale zmluvný partner. Ty, ako živnostník si zodpovedný za škody nielen do výšky vloženého majetku, ale ručíš celým svojim majetkom (aj súkromným) na rozdiel od s.r.o.

    Takže, ak si niečo počas živnosti dofušoval, tak to oprav!!! Zrušením živnosti sa nezbavuješ zodpovednosti za prácu. (To by sa ľahko podnikalo - založím živnosť, porobím pár objednávok za drahé peniaze, urobím to neodborne, zruším živnosť a majte ma radi...)

    co moze bavali zamestnavatel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.